Bu nasıl mezarlık?

İzmir Büyükşehir’in Örnekköy Mezarlığı’nın yıkılan çevre duvarını bir yılı aşkın süredir örmemesi tepki çekti. Ayrıca mezarlığın bakımsız halini Egeli Sabah fotoğraflarla belgeledi

Bu nasıl mezarlık?
Kent genelinde birçok projeyi zamanında tamamlayamadığı için eleştiri konusu olan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Örnekköy Mezarlığı'nın yıkılan çevre duvarını bir yılı aşkın bir süredir yapmaması tepki topladı. Yakınlarının kabirlerini ziyaret etmek için mezarlığa giden vatandaşlar belediyenin ilgisizliği karşısında isyan etti. Duvarın biri yılı aşkın bir süredir yıkık olduğuna dikkat çeken vatandaşlar mezarlığın da bakımsız olduğunu öne sürdü. Egeli Sabah'ın görüntülediği mezarlıkta budanan ağaç dallarının toplanmaması, bozulan yollar ve teretuar betonlarının sağa sola atılmış olması dikkat çekti.

VATANDAŞ TEPKİLİ
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kent genelinde yaptığı çalışmaları zamanında tamamlayamaması sık sık kamuoyunda eleştiri konusu olurken bir tepki de Karşıyaka Örnekköy Mezarlığı'ndan geldi. Örnekköy Mezarlığı'nın çevre duvarının bir yılı aşkın bir süredir yıkık olmasına rağmen bir türlü onarılmaması yakınlarının mezarlarını ziyaret etmek için mezarlığa giden vatandaşları isyan ettirdi. Mezarlığın arka tarafından geçen ve Karagöl'e giden yol üzerindeki mezarlık duvarının bir yılı aşkın bir süredir yıkık olmasına karşın bir türlü onarılmadığını defalarca belediyeye bildirmelerine rağmen yetkililerin yaşananlara duyarsız kaldığını belirten vatandaşlar yıkık olan duvarın olduğu bölgeden mezarlığa giren yabani hayvanların mezarları eşelediğini öne sürdü. Belediyenin bir an önce yıkık olan duvarı tamir etmesini isteyen vatandaşlar yaşanan duyarsızlığa isyan etti. Mezarlıktaki sıkıntıların sadece yıkık olan duvarla sınırlı kalmadığını belirten vatandaşlar mezarlığın bakımsızlığından da şikayetçi olduklarını söyledi. Mezarlıkta budanan ağaçların kaldırılmadığını mezarların kesilen dal parçaları arasında kaldığını belirten vatandaşlar; "Birçok yerde kayma var. Kayma nedeniyle bazı mezarlar yıkılmış durumda. Mezarlık içindeki yollar da bu kaymadan nasibini almış olmasına rağmen bir türlü düzeltilmemiş. Yol kenarlarındaki teretuvar taşları bakımsızlık nedeniyle yıkılmış, kimileri yol kenarına ulu orta atılmış. Mezarlığa her ziyarete gidişimizde karşılaştığımız manzara karşısında yüreğimiz sızlıyor. Defalarca bu olumsuzlukları bildirmemize rağmen maalesef bir değişiklik olmadı. Bu olumsuzlukların düzeltilmesi için ne yapmamız gerekiyor?" diyerek yaşananlara isyan etti.
BİZE ULAŞIN