Ege, yeni akademik yılını açtı

Ege Üniversitesi 2017-2018 akademik yılı, Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde düzenlenen açılış dersi ile başladı. Yılın ilk dersini Prof. Dr. Ortaylı verdi

Ege, yeni akademik yılını açtı
Ege Üniversitesi, 2017-2018 akademik yılını açtı. Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi'nde düzenlenen açılış dersine ge Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Beril Dedeoğlu, Prof. Dr. İlber Ortaylı, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Eroğlu, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Turan Gökçe, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla ve öğretim üyeleri katıldı. Ege Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Beril Dedeoğlu, 1 yıl önce akademik yıl açılış töreninde ilk dersi gerçekleştirdiğini, bu yıl ise heyecanının farklı olduğunu belirterek, "Bu görevi üstlenmekten gurur duyduğumu bilmenizi istiyorum" dedi.

İLK DERS İLBER ORTAYLI'DAN
Akademik yılın ilk dersini Prof. Dr. İlber Ortaylı verdi. Türkiye tarihinde Ege'yi anlatan Ortaylı, "İzmir'i Türk dünyasına hediye eden Timurlenk'tir. İzmir bir daha başkasına geçmeden Aydınoğulları beyliği ve Osmanlı ile hayatına devam etti. İzmir, Türkiye'nin bir müddet için en önemli ihracat limanı olmuştur" dedi.
BİZE ULAŞIN