Oyuncak Müzesi’ne 15 bin ziyaretçi

Oyuncak Müzesi’ne 15 bin ziyaretçi

Kepez Belediyesi tarafından Dokumapark bünyesinde açılan Anadolu Oyuncak Müzesini ilk 3 günde 15 bin kişi ziyaret etti.

  • İHA
  • Egeli Sabah
  • Salı 03.10.2017 10:54

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Vali Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Atay Uslu ve Gökcen Özdoğan Enç'in yanı sıra kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı törenle açılışı yapılan müzenin, ilk 15 gün ücretsiz olacağı duyurulmuştu. Müzenin açıldığı ilk 3 günde, yaklaşık 15 bin kişi ziyaret etti.

TÜTÜNCÜ REHBERLİK YAPIYOR
Açılışından itibaren yoğun ilgi gören müzeyi çocuklarıyla gezmek isteyenler, öğle saatlerinden itibaren kuyruklar oluşturdu. Ziyaretçilere memnuniyetlerini soran Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu sırada müze hakkında da ayaküstü bilgiler verdi.

MÜZE 15 EKİM'E KADAR ÜCRETSİZ
Pazartesileri kapalı olan müze, saat 10.00 ile 19.00 arasında açık kalıyor. Müze, 15 Ekim'den itibaren öğrencilere 3 lira, tam 5 liradan olmak üzere giriş ücretli ile gezilebilecek. Dokuma Fabrikası'nın kreşi olarak hizmet vermiş olan 4 bin metrekarelik binada 750 metrekare teşhir alanı oluşturuldu. Müzedeki 15 salonda 15 ayrı temada sergi yer alıyor. Ayrıca koridorlarında farklı temalarda 10 vitrin de yer alıyor.

FARKLI TEMALARDA 8 BİN OBJE SERGİLENİYOR
Yaklaşık 8 bin objenin sergilendiği müze Antalyaspor köşesi ile başlıyor. Sınıf, ahşap oyuncaklar, deniz, arabalar, istasyon, Anadolu geleneksel oyuncakları, esnaf sokağı, masal odası, Kaleiçi Sokağı, peluş oyuncaklar, yap-boz odası, Anadolu oyuncak tarihi gibi temalarda salonlar yer alıyor.

BİZE ULAŞIN