Veliler ve eğitmenler kreşte buluştu

Döşemealtı Belediyesi tarafından ilçede hizmete açılan Ekolojik Kreş'te veliler ve öğretmenler kaynaşma toplantısında bir araya geldi.

Veliler ve eğitmenler kreşte buluştu

2017-2018 eğitim öğretim yılında hizmete açılarak öğrenci kabul eden Döşemealtı Belediyesi Ekolojik Kreş'inde öğretmenler ve veliler kaynaşma toplantısında buluştu. Kreş yönetimi ve eğitmenler, velilere yıl boyunca uygulanacak eğitim programı hakkında bilgi verdi.

Çıplaklı Mahallesi'nde 3 bin 600 metrekare alan üzerine inşa edilen Ekolojik Kreşte, klasik kreş eğitimlerinin yanı sıra çocuklara drama, müzik, boyama ve İngilizce çalışmaları yapılıyor. Yine çocuklar çiftlik hayatının öğretildiği mini uygulama tarlalarıyla çocuklar toprağa dokunuyor ve bahçedeki özel bölümler de tavuk, horoz, tavus kuşu ve ördek gibi hayvanları yakından tanıma imkanı buluyor.

Psikolog ve diyetisyenin de görev yaptığı ekolojik kreşte bir araya gelen veliler hem doğa ile iç içe hem de son derece modern bir okulda eğitim alma imkanı sunan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ve kreş çalışanlarına teşekkür etti. Sınıfları gezen veliler yemekhane, hobi bahçesi, çiftlik, derslikler ve diğer alanları da inceledi.

BİZE ULAŞIN