Kirayı ödeyemeyen aile sokakta yaşıyor

İzmirli Derya Bulut, kirayı ödeyemeyince zihinsel engelli eşi ve 4 çocuğuyla sokakta kaldı. Bulut ailesi yardım talep ett

Kirayı ödeyemeyen aile sokakta yaşıyor
İzmir'de yaşayan Derya Bulut ve Ecevit Bulut çifti, Karabağlar'ın Bozyaka Mahallesi'nde oturdukları evden kirayı ödeyemedikleri için çıkarıldı. Eşinin yüzde 43 engelinden dolayı çalışamadığını belirten Derya Bulut, çocukları 15 yaşındaki Devrim Aydın, 6 yaşındaki Mustafa Deniz, 4 yaşındaki Yusuf Aslan ve 3 yaşındaki Mahir Çayan ile 40 gündür Konak Meydanı'nda yaşam mücadelesi veriyor.

YARDIM BEKLİYORLAR
Mahalledeki parkta kaldıklarını belirten Derya Bulut, "Sonra Konak Meydanı'nda kalmaya başladık. Eşim psikolojik olarak rahatsız, yüzde 43 engeli var. Sokaklarda yaşamaya çalışıyoruz, Kaymakamlığa yardım için başvurdum. Ancak benden adres istediler. Ama ben zaten sokakta kaldığım için yardım istiyorum. Havalar soğumaya başladı. Çocuklarım için endişeleniyorum. En büyük oğlumun okula gitmesi gerekiyor ama gidemiyor. Yetkililerden yardım etmelerini istiyorum. Eşimin engelli maaşı dışında bir gelirimiz yok, Onu da üç ayda bir alıyoruz. Lütfen bize yardım edin" diye konuştu. Bulut Ailesi'nin sesini duyurmak istediklerini ifade eden Kadınların Gücü, Eğitim Dayanışma ve Yardım Sevenler Derneği Başkanı Birgül Aydın ise aileye giyim ve gıda konusunda yardımcı olacaklarını belirtti.
BİZE ULAŞIN