Başkan çark etti

Konak’ta Halkapınar Mahallesi’ndeki arsanın düşük bedelle satışına karşı çıkan AK Parti ve CHP’lilerin tepkisi, Başkan Sema Pekdaş’a geri adım attırdı. Arazinin satışı için komisyon kurulacağı öğrenildi

Başkan çark etti
Konak Belediye Meclisi'nin eylül ayı oturumunda 4'te 3 oy çokluğu ile satışına izin verilen 4 dönüm arazinin CHP'li Mehmet Haberal'ın sahibi olduğu Başkent Üniversitesi'ne devredilmesi kararlaştırıldı. CHP'li meclis üyeleri ise satış nedeniyle ekim ayı meclis toplantısına gelmeyerek başkan Pekdaş'ı protesto etmişti. Piyasa değeri 60 milyon lirayı bulan arazinin 17 milyon liraya satılması akıllarda soru işareti bıraktı. Daha önce de hibe ve bedelsiz verilmek istenen arazi AK Parti ve CHP'li meclis üyelerinin karşı çıkmasından sonra iptal oldu. CHP'li üyelerinin Ekim ayı meclis toplantısına katılmamasından sonra Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın geri adım attığını belirten eski meclis üyesi Mustafa Kocaoğlu, "CHP'li meclis üyeleri olarak tepkimizi gösterdik. Başkan geri adam atarak satış kararını tekrardan değerlendireceğini belirtti. Bir komisyon kurulacak ve bu komisyon rayiç bedeli belirleyecek. Tabi ki kamunun malı değerinin altında satılamaz. Halkın malınının değerinde satılması için meclis üyeleri elinden geleni yaptı. Bu İzmir halkının yararına bir hamle oldu. Bundan sonraki süreçte de başkan arsanın rayiç bedeline satılacağını belirtti" dedi.

YANGINDAN MAL KAÇIRIYOR
Satış konusunun eylül ayında yangından mal kaçırırcasına başkan tarafından teklif olarak getirildiğini belirten AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, "İllaki satacağız diyorlarsa açık ihale şekline dönüştürün. Bir kişiye pazarlık usulü satış yerine, rekabet oluşsun. Gerçek değerinden satış olsun. İhaleye de bedel üzerinden çıkılsın. Çünkü biz AK Parti grubu olarak Konaklıların menfaati neyi gerektiriyorsa onun yapılması için uğraşıyoruz. Sema Pekdaş'ın Konak'a verebileceği hiç birşey yoktur. 3.5 yıl bunun en net göstergesidir. Tek çıkar yol işi ehline bırakmaktır. 'Ben beceremedim yapamadım' demekte bunu itiraf etmekte erdemli davranış olur" dedi.
BİZE ULAŞIN