İbrahim Akın’ın FETÖ isyanı

3 Temmuz şike sürecinde 5 ay cezaevinde yatan eski milli futbolcu İbrahim Akın, “FETÖ, futbolu ele geçirmeye çalıştı. Mağdur oldum, futbolu bırakma noktasına geldim” dedi

İbrahim Akın’ın FETÖ isyanı
TFF 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Altay forması giyen İbrahim Akın 3 Temmuz şike süreci ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 3 Temmuz şike sürecinde Türk futbolunu ele geçirmeye çalıştığını belirtti. 3 temmuz'da suçlu bulunarak 5 ay boyunca cezaeviende yatan Akın, "Süreçle ilgili tabii ki konuşacağım. Dosyamız Yargıtay'da. Tamamen kapandıktan sonra açıklama yapacağım. Sona yaklaşıldığını biliyorum. 1.5 yıl önce kamuoyu da bilir, beraat ettik. Bir şikayet üzerine dosyamız tekrar Yargıtay'a gitti. Süreç onun için bu kadar uzadı" dedi.

MANEVİ YIKIM YAŞADIM
"Davada ismi geçen sadece ben değil, 30-40 kişi de mağdur edildi" diyen İbrahim Akın, "Bunları yapanların, bu davaları açanların şimdi nerede olduklarına, kimlerin işin içinde olduklarını, bize suçlu diyenlerin nasıl bu ülkeye hainlik yaptıklarına bakarsak, bu sürecin bir şike süreci olmadığı, bizim üzerimizden futbolu ele geçirme, değerleri kirletme çabası olduğu açıkça anlaşılacaktı. Ben İbrahim Akın olarak çok şey kaybettim. Futbolu bırakmanın eşiğine geldim. Maddi kaybı boş verin, manevi olarak büyük bir yıkım yaşadım. Sonuçta bizim beraat etmek dışında hiçbir kazanımımız olmadı. Buna da şükrediyorum" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN