Yeşilyayla Mahallesi’ne yeni sondaj

Yeşilyayla Mahallesi’ne yeni sondaj

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Kula ilçesine bağlı Yeşilyayla mahallesine yeterli içme suyu kazandırmak için çalışmalarına başladı.

  • İHA
  • Egeli Sabah
  • Perşembe 05.10.2017 16:05

MASKİ İdaresi Genel Müdürlüğü, il genelindeki yeraltı su seviyelerinin azalması sonucu vatandaşlara temin edilen içme suyunun yetersiz gelmesi nedeniyle yeni sondaj çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kula ilçesine bağlı Yeşilyayla Mahallesi'nde bulunan iki sondajdaki su seviyelerinin azalması sonucu MASKİ, yeni sondaj için etüd çalışmalarına başladı. Yeraltı sularının özellikle depremler dolayısıyla yer değiştirmesi sonucu MASKİ tarafından açılan iki sondajdan yeterli verim alınamadı. Üçüncü sondaj için de jeofizik etüd çalışmasına başlayan MASKİ ekipleri, kısa süre içerisinde delgi işlemine başlayacak. MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde yürütülen sondaj çalışmaları öncesinde, sondaj açılacak bölge için en verimli nokta tespit ediliyor.

İçme Suyu Dairesi Başkanlığı'nda görevli mühendislerce yapılan hidrojeolojik etütler, jeofizik ölçümlerle desteklenerek yeraltı sularıaçısından sondaj için en uygun yer belirleniyor.

BİZE ULAŞIN