Eşinden miras kalan şirketi baştan yarattı

Denizlili ihracatçı Osman Nuri Sözkesen’in vefatının ardından şirketin başına geçen eşi İlknur Sözkesen, borç içindeki şirketi baştan yarattı

Eşinden miras kalan şirketi baştan yarattı
Üniversite yıllarında hayatlarını birleştiren, Japonya'da gördükleri eğitim sonrası kurdukları konfeksiyon şirketiyle ihracat yapmaya başlayan Osman Nuri Sözkesen ve İlknur Sözkesen çifti, Türkiye'nin henüz tanımadığı Japon üretim modeliyle işlerini kısa sürede büyüttü. Osman Nuri Sözkesen'in ani ölümü sonrası hayatının en zor günlerini yaşayan İlknur Sözkesen, beklentilerin aksine dört elle işine sarıldı. Eşinin mirasını büyütmek için 3 çocuğu ile büyük bir mücadele veren Sözkesen, aradan geçen 9 yılda söz konusu tesisi Avrupa'nın en büyük havlu boya terbiye tesisi haline getirdi.

EN BÜYÜK BOYAHANEYİZ
Eşini kaybettiği 2009 yılının kendisi için dönüm noktası olduğunu bielirten İlknur Sözkesen, "Eşimin vefatını ardından bir süre kendimi toplayamadım. İş dünyasından ve çocuklarımdan çok büyük destek gördüm. Disiplinli şekilde işin başına geçtim. Ben bütün zorlukları pozitif olmam sayesinde aşabildim. Çocuklarım ve çalışanlarımla sohbetlerimiz hep pozitif olmuştur. Hiçbir zaman negatif cümle kurmam. Şirketin başına geçtiğim yıl günlük 25 ton kumaş boyayabilen tesis, bugün 50 tona ulaştı. Fabrikamızda yıllık 16 bin ton kumaşın boyanıp terbiyesi yapılıyor. Biz bu rakamla Avrupa'nın ve Türkiye'nin en büyük boyahanesi haline geldik. Geliştirdiğimiz terletmeyen pijamaile ABD'de bir sektör dergisi taarfından geçin yıl "En iyi ürün" seçildi" dedi.
BİZE ULAŞIN