İnat uğruna TIR şoförlüğü yapıyor

Almanya’da ses sanatçılığı yapan 46 yaşındaki Özlem Özbakır, inatlaşma uğruna TIR şoförlüğü yapmaya başladı. 3 çocuk annesi Özbakır, geçtiğimiz yıl yük getirdiği İzmir’e yerleşmeye karar verdi

İnat uğruna TIR şoförlüğü yapıyor
Aslen Tekirdağlı olan 46 yaşındaki Özlem Özbakır, Almanya'da doğup büyüdü. 14 yaşında Almanya'da sahnelere çıkan Özbakır, şarkı söyleyerek geçimini sağladı. Almanya başta olmak üzere Avrupa'nın çoğu ülkesinde sahneye çıkan Özlem Özbakır, turne turne dolaştı. 3 çocuk annesi olan Özbakır'ın hayatı 2010 yılında TIR şoförleri ile bir sohbette yaşadığı inatlaşma ile TIR şoförlüğü yapmaya başlaması ile değişti. Bir buçuk yıl önce TIR le yük getirdiği İzmir'e yerleşme kararı alan Özbakır, bir yandan çağrı merkezinde çalışırken bir yandan da iş çıktıkça TIR şoförlüğüne devam ediyor.

ALMANYA'DA 7 YIL YAPTIM
Sahne aldığı yerde kendisini dinlemeye gelen TIR şoförlerinin kendi aralarında işleriyle ilgğili ettikleri sohbete kulak misafiri olduğunu belirten Özlem Özbakır, "TIR şoförlüğü şöyle ağır, böyle ağır diye yakınıyorlardı. Onlara dedim ki, 'Sizin yaptığınız işi ben haydi haydi yaparım' dedim. Onlara ispat etmek için önce TIR ehliyetine başvurdum. Benim girdiğim yerde benle birlikte 13 kişi TIR ehliyetine başvurdu. Sadece benle birlikte bir kişi sınavları geçip ehliyeti alma hakkı kazandı. Bir inat uğruna, bir ispatlama uğruna 'TIR şoförlüğü yapacağım' dedim ve yaptım. Almanya'da 7 yıl boyunca TIR şoförlüğü yaptım. Bir yandan da ses sanatçılığına devam ettim" dedi. Bir buçuk yıl önce İzmir'e TIR ile yük getirdiğini anlatan Özbakır, "İlk defa geldiğim İzmir'i gördüm ve aşık oldum. Kendi kendime 'Ya hiç ya da bugün' dedim ve İzmir'de kalmaya karar verdim. İzmir'e yerleştim. Burada zaman zaman TIR ile kısa mesafeli işlere gidiyorum. Şu anda İsviçre merkezli bir çağrı merkezinde teknisyen olarak görev yapıyorum. Sahneyi burada da bırakmadım. İki oğlum bir kızım var. Çocuklarım benimle gurur duyuyor. Beni TIR'ın şoför koltuğunda görenler gözlerine inanamıyor. Bazen yolda durdurup resim çektiriyorlar" dedi.
BİZE ULAŞIN