İzmir’in motosiklet tutkunu kadınları

İzmir’in ilk motosikletli kadın topluluğu Amazon Riders, Avcılık ve Doğa Sporları Fuarı’nda motosikletleri, kıyafetleri ve sosyal sorumluluk projeleri ilebüyük ilgi gördü

İzmir’in motosiklet tutkunu kadınları
İzmir'de 2015 yılında kurulan ve sadece kadınlardan oluşan motosiklet topluluğu Amazon Riders, her geçen gün daha çok ilgi çekiyor. 18 üyesi bulunan motosiklet grubu, Gölpark Menemen'de düzenlenen Avcılık ve Doğa Sporları Fuarı'nda ilgi odağı oldu. Sadece kadınlardan oluşan savaşçı Amazon Kabilesi'nden adını alan grubun her kesimden üyesi bulunuyor. Kimi öğrenci, kimi çoluk çocuk torun sahibi, kimisi esnaf kimisi ise üst düzey yönetici olan Amazon Riders üyesi kadınlar, dayanışma ve birliktelik için tek çatı altında toplandı. Grup üyeleri motosiklet paylaşımlarının dışında birçok sosyal sorumluluk projesine imza attı.

CESUR VE ÖZGÜRÜZ
Amazon Riders'in yaklaşık 60 topluluğun bağlı olduğu İzmir Motosiklet Kulüpler Birliği'ne üye olduğunu belirten Amazon Riders Başkan Yardımcısı Gökçe Kandemir, "Amazonlar da bir zamanlar bu bölgede yaşamış ve kadınlardan oluşan savaşçı bir kabile. Biz de kendimizi onlar gibi savaşçı ve güçlü hissettiğimiz için bu ismi tercih ediyoruz. 19 yaşındayım. Menemen'de bir gün bir arkadaşımın motosikletinin arkasına bindim ve o gün 'bende sürmeliyim' dedim. O günden bugüne motosiklet benim bir parçam haline geldi" dedi.
BİZE ULAŞIN