Şişme botla açıldı sırra kadem bastı

Çeşme’de 3 ay önce Alaçatı Deliklikoy’dan şişme botla açılan Alaattin Aracı, sırra kadem bastı. 7 aylık hamile eşi Nesrin Aracı, kocasının bulunması için yetkililerden yardım bekliyor

Şişme botla açıldı sırra kadem bastı
İzmir'in gözde tatil beldelerinden Çeşme Alaçatı'ya geçtiğimiz 8 Temmuz günü ailesiyle giden 23 yaşındaki Alaattin Aracı, gece kumsala çadır kurup, sohbet etti. 9 Temmuz günü sabahın ilk saatlerinde de sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunduktan sonra saat 03.00 sıralarında marketten satın aldığı şişme botla denize açıldı. Bir firmada motosikletli kurye olan Aracı, Deliklikoy mevkiinde bir süre sonra gözden kayboldu. Aracı'nın şişme botu, ilçenin 15 kilometre güneyinde bulundu. Kayıp gencin hamile eşi Nesrin Aracı ve akrabaları, polisi aradı. Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı TCSG Dost adlı askeri geminin yanı sıra TCSG 902, CASA uçağı ile helikopter de aramalarda bulundu ancak bir sonuç çıkmadı.

BEBEĞİM BABASIZ DÜNYAYA GELMESİN
Yapılan arama çalışmalarında genç adama ait herhangi bir ize ulaşılamadı. ancak umudunu kesmeyen Aracı ailesi, genç adamın Sakız adası'nda olabileceğini düşünerek Yunanca afişler bastırarak, adanın belli bölgelerine astı. Genç adamın babası, Selami Aracı, "Oğlumun sigara ve çakmağı karada bulundu. Orası kaçak geçişlerin de olduğu yermiş. Belki oğlumu denizde baygın bulan kaçaklar onu da Yunanistan'a geçirmiş olabilirler. Ama baygın olduğu zaman beynine oksijen gitmediği için hafızasını kaybetmiş olabilir. Bu olasılığı uzmanlar bize söyledi. Biz de bunun üzerinde durduk. Bu nedenle belki de şimdi Yunan adasında olabilir. Ya da insan kaçakçısı sanılıp cezaevine konulmuştur. Böyle kayıp olması durumunda her an çıkıp gelecekmiş gibi geliyor" dedi. Genç adamın 7 aylık hamile eşi 22 yaşındaki Nesrin Aracı ise, "Gece oturduk. Ben çadırda olduğum sırada o denize açılmış. Dönmesini istedim. O biraz dolaşıp geleceğini söyledi. Son konuşmamız bu oldu zaten. Eşimin bulunması için tüm makamların yardımı etmesini bekliyorum. Bebeğim büyüyor ama babası yok. Babasız dünyaya gelmesini istemiyorum. Acı bir olay yaşanmışsa da, en azından bir haber alalım" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN