Akdeniz Belediyesi asfaltlama mesaisinde

Mersin'in merkez Akdeniz İlçe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, mahallede asfaltlama ve kaldırım yenileme çalışmalarına erken başladı.

Akdeniz Belediyesi asfaltlama mesaisinde

MESKİ ve AKSAGAZ'ın yürüttüğü yeraltı hattı çalışmalarının kısmen bittiği İhsaniye Mahallesi'nde, vatandaşların yaklaşan yağışlar nedeniyle toza, çamura ve su birikintilerine maruz kalmaması için mahallede asfaltlama ve kaldırım yenileme çalışmaları yapılıyor. Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin asfalt kaplama, kaldırım ve yama çalışmalarını yerinde denetledi. Pamuk, ''Akdeniz Belediyesi olarak bütün bölgelerde özellikle altyapı yatırımlarına öncelik veriyoruz. Bu noktada tüm mahallelerimizde yoğun bir şekilde son 6 aydır asfalt ve kaldırım çalışmalarını başlattık. 65 mahallemizin tamamında asfalt, kaldırım ve altyapı çalışmalarını hızlı bir şekilde yürütüyoruz. Bu çalışmalarımızın yaklaşık 40 milyon lira gibi bir maliyeti söz konusu'' dedi.

İhsaniye Mahalle Muhtarı Zehra Yılmaz ise, mahallede aylardır başlayan AKSAGAZ ve MESKİ'nin altyapı çalışmaları nedeniyle asfalt kaplama çalışmasının gecikmek zorunda kaldığını ifade ederek, ''Mahallemizde asfaltlama işinin başlayabilmesi için önce AKSAGAZ ve MESKİ'nin çalışmalarının bitmesi gerekiyordu. Akdeniz Belediyesi, altyapı çalışmalarının sona erdiği sokaklarımızda çalışmalara başladı'' diye konuştu.

BİZE ULAŞIN