İzmir’de suya bir zam daha

2017’de İzmirlilere iki kez su zammı yaşatan Başkan Kocaoğlu, yeni yıl öncesi bir zammın daha sinyalini verdi. AK Partili Bilal Doğan ise “İZSU, bütçe açığını zamla kapatır hale geldi” dedi

İzmir’de suya bir zam daha
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin ekim ayı ilk oturumundan İzmirlilere kötü haber geldi. Geçtiğimiz ocak ve temmuz aylarında 6 ay ara ile toplamda suya yüzde 15 zam yaparak konutlarda suyun metreküp fiyatını 3 lira 60 kuruştan 4 lira 16 kuruşa çıkaran İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaklaşmakta olan yeni yıl öncesi suya zam sinyali verdi.
Önceki gün gerçekleşen meclis toplantısında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin AK Partili Grup Başkanvekili Bilal Doğan, İZSU Genel Müdürlüğü'nün faaliyetlerini sert bir dille eleştirdi. İZSU'nun 30 yıllık kurum ciddiyetinden yoksun yönetildiğini öne süren Doğan, "İZSU'nun tüm açıklarını zamla kapatır hale geldiniz. Başarısızlıktan yönetim kurulu başkanı olarak siz sorumlusunuz. Son verilere göre kentin içme suyunun yüzde 30'u kayıp ve kaçak nedeniyle yok olmakta. Su akıyor İZSU bakıyor. Hal böyleyken İZSU'nun beceriksizliğinin faturasını niye halk ödemektedir? Yeni yıla girerken bir zamla karşılaşacak mıyız?" diye sordu.
İZSU'nun sıradan bir kurum haline geldiğini, tabela şirketine dönüştüğünü belirten Doğan, "İZSU, 30 yıllık kurum ciddiyetinden yoksun yönetilmektedir. Tüm açıklarını zamla kapatır hale geldiniz. İZSU'nun başarısız bu yönetiminden yönetim kurulu başkanı olarak siz sorumlusunuz. Bu kötü gidişe dur demek sizin göreviniz" diye konuştu. Doğan'ın sözlerine yanıt veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise 2018'de suya enflasyon oranında zam yapacaklarını belirterek "Yeni yılda suya zam kaçınılmaz" dedi.
BİZE ULAŞIN