Okulların çöp konteynırları sanatla buluştu

Okulların çöp konteynırları sanatla buluştu

Manisa'nın Kula ilçesinde çocuklarda çevre bilinci oluşturulması amacıyla, ilkokullardaki çöp konteynırları resimlerle süslendi.

  • DHA
  • Egeli Sabah
  • Çarşamba 11.10.2017 16:34

Kula Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma ile ilkokullardaki çöp konteynırlarına, ressam Bülent Han tarafından doğa ve hayvan resimleri çizildi. Kula Belediyesi Temizlik İşleri Müdür Vekili Hayrettin Yeşil, çevre temizliğinde farkındalık çalışmaları kapsamında öğrencilerin küçük yaşlarda eğitilmesinin önemli olduğunu vurgulayarak, "Daha temiz bir çevrede yaşama bilinci oluşturmaya çalışıyoruz. Hazırladığımız konteynırlarımızı 9 ilkokulumuza teslim ettik. Öğrencilerimizden ve okul yöneticilerimizden bu konuda olumlu geri bildirimler alıyoruz" dedi.

MHP'li Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun da temiz bir Kula için çalıştıklarını söyledi. Tosun, "Çevre temizlik bilincinin ise küçük yaşlarda başladığını ve bir ömür devam ettiğini iyi biliyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimizin daha okul sıralarındayken bilinçli ve duyarlı yetişmeleri için gerekli olan altyapıyı hazırlıyoruz. İnşallah aldıkları eğitimlerle de bu pekişir ve daha kaliteli ve temiz bir ortamda eğitimlerini ve yaşamlarını sürdürürler" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN