Çeşme’de sezon masaya yatırıldı

Çeşme’de, 2017 yılı yaz sezonu düzenlenen geniş katılımlı toplantıyla değerlendirildi. Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, sezonun büyük bir sorun yaşanmadan sona erdiğini söyledi

Çeşme’de sezon masaya yatırıldı
Çeşme Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) ve Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın çağrısı ile yapılan toplantıda, 2017 yaz sezonu değerlendirilerek, sezon boyunca dile getirilen, pahalılık, su ve elektrik sıkıntısı gibi sorunlar tartışıldı. Çakabey Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya, Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Çeşme İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Yılmazer, ÇEŞTOB Başkanı Veysi Öncel, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü katılıp, otelciler ve turizm esnafının sorularını yanıtladı. Toplantıya olan katılımın düşük seviyede kalmasını eleştirerek sözlerine başlayan ÇEŞTOB Başkanı Veysi Öncel, "Çok sorunlar, çok problemler var, bunları konuşalım" diyen kişiler bu toplantıya gelmedi" dedi.

SORUNSUZ BİTTİ
Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, "Çeşme'de 40 bin nüfusa hizmet edecek kadromuz varken yazın nüfus 500- 600 binlere çıkıyor. Ancak tüm kadromuzun özveriyle çalışmasıyla büyük bir sorun çıkmadan yaz sezonu sona erdi. Olaysız, kazasız, mutlu bir şekilde yaz sezonunu bitirdik" dedi. İlçedekipahalılık sorunu ile ilgili konuşan Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, "Bu yeni değil. 3-5 senedir Çeşme'nin pahalı olduğu söyleniyor. Burada yaşayan bir vatandaşım. Her kesime hitap edecek yerlerin olduğunu ifade etmek istiyorum. Bu bir arz talep dengesidir" dedi. ÇEŞTOB Başkanı Veysi Öncel, "60 ortaklı TETUSA şirketince yürütülen Termal Tedavi Merkezi projesinde önemli aşama kaydettik. Çeşme'de turizmin 12 aya yayılabileceği 150 milyon liralık bir proje Çeşme'nin kaderini değiştirecek" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN