Kiraz’ın fidanları solmasın

Kiraz’ın fidanları solmasın

İzmir’in Kiraz ilçesindeki faaliyet gösteren kamu kuruluşları, “vatandaş” odaklı çalışmalara imza atıyor. Vatandaşa doğrudan ulaşan ekipler, dertlere deva buluyor

  • Egeli Sabah
  • Çarşamba 12.10.2017
İzmir'in en uzak en şirin ilçesi Kiraz'da son zamanlarda medyada yer alan erken yaştaki evlilikler ve kaçan kızlar noktasında kamu kuluşları vatandaş odaklı örnek çalışmalara imza atıyor. Kiraz Kaymakamı Emin Kaymak, Kiraz Devlet Hastanesi Başhekimi Emrah Karakaya, hastane müdürü Durmaz Erdem, İlçe Jandarma Komutanı Nazmı Dinçer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Yazıcı ile hastane sağlık saha eğitim ekipleri, vatandaşları evlerinde ve köy kahvehanesinde ziyaret ederek slayt sunumları eşliğinde aydınlatıca bilgiler veriyor.

"HER KAPIYI ÇALACAĞIZ"
Aile büyüklerine erken yaşta evliliklerin tıbbi sakıncaları ve çocuk yaşta annelik konuları gibi bilgiler verdiklerini ifade eden Kaymakam Kaymak, "Vatandaş ve devletin hizmet kuruluşlarının buluşması büyük memnuniyet yaratmaktadır. Saha çalışmalarındaki amaç vatandaşın her konuda bire bir sorunlarını sıkıntılarını dinlemek ve çözüm noktasına ulaştırmaktır. Çalışmaların bir çok konuda meyvesini vermeye başlıyor olması da sevindiricidir. Mazeretimiz yok. Çalmadık kapı sıkmadık el bırakmayacağız. Engelli ve yaşlı vatandaşların dertlerine deva olacağız. Erken yaşta evlilikler noktasında mutlaka tedbirler alacağız. Her daim vatandaşın yanında olacağız" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN