Ah İstanbul ah!

Süper Lig’de Göz Göz ve Akigo bu hafta İstanbul takımlarına boyun eğdi. Kasımpaşa, Göz Göz’ü rahat geçti, Akhisar ise Beşiktaş’ın attığı son dakikada golü ile yenildi

Ah İstanbul ah!
Süper Lig'de Göztepe ve Teleset Mobilya Akhisarspor, İstanbul'da 6 puan bıraktılar. TFF 1. Lig'de Balıkesir Baltok kazanırken, Altınordu 0-0 ile idare etti ama Denizlispor ve Grandmedical Manisaspor haftayı boş geçti. Gizem Yılmazer sordu editörümüz Serhan Çifdalöz ve yazarımız Lebip Timor, spor masasında takımlarımızı masaya yatırdılar.

Gizem Yılmazer: Göztepe, en az 1 puan beklediği İstanbul deplasmanından eli boş döndü. Neden kaybettiler?
- Lebip Timor: Ben 1 puandan fazlasını bekliyordum ama maça çok kötü başladılar. Gol adeta 'geliyorum' diyordu. Nitekim Kasımpaşa baş dönüren bir pas trafiği ile golü buldu. İkinci yarının başında golü bulsa da, sonrasında etkili değildi Göztepe. Beni asıl üzen Jahoviç'in maç bittikten sonra gördüğü 2. sarı kartla cezalı duruma düşmesi oldu.
- Serhan Çifdalöz: Belki de bu sezonun en kötü maçını oynadılar. Oyunun kontrolü ve hücum zenginliği hep Kasımpaşa'dan yana idi. Gol atmaktan yana sıkıntıları yok ama Beto gibi bir kaleciye rağmen ilk 10 takım arasında en çok gol yiyen takım oldukları da bir gerçek. Sorun takım savunmasında.

Gizem: Akigo da uzatmalarda yıkıldı.
- Lebip: Yazık oldu. Erken yedikleri gole rağmen ilk yarım saat dolarken oyunu dengelediler ve özellikle ikinci yarı müthiş bir maç oynadılar. Maç 1-1 bile bitse üzülen taraf Akigo olurdu ama futbol böyle bir oyun. Atamayana atıyorlar. Ancak bazen öyle maçlar vardı ki 'galip sayılır bu yolda mağlup'. Önce Göztepe, sonra Akhisar İstanbul'dan eli boş dönüyorlar. Ahhh İstanbul, ah.

Gizem: Balıkesir Baltok farklı bir skor ile kazandı. Nasıl buldunuz Bal-Kes'i ?
- Lebip: Çok önemli bir galibiyet aldılar. 3 puandan fazlası gibi oldu. Zira hem moral kazandılar hem de yeniden tırmanışa geçtiler. Tabii ki bir galibiyet ile bahar gelmez bu ligde. Önce ekonomik sorunları çözüp şu puan silme cezalarından kurtulmaları gerekiyor.Gizem: Altınordu, Eskişehirspor ile yenişemedi. Nasıl oynadı takımlar?
- Lebip: İzlemeyenlere 0-0'lık skoru anlatmak çok zor. Zira son dönemde bu kadar pozisyon zenginliği olan bir maç hatırlamıyorum. Özellikle 2. yarıda her iki takım da 3 puana oynayınca orta sahaların kolay geçildiği bir maç oldu. Atakları çok ama son vuruş becerileri yoktu. Kaleciler de gününde olunca 0-0'a kilitlendi maç.
- Serhan: Kaybedene yazık olacaktı. Mücadelesi ile üst düzey bir maç oldu. Yakaladıkları fırsatları değerlendirmiş olsalardı ligin gol rekoru kırılırdı. Altınordu adına yine de kazanılmış 1 puan var.

Gizem: Denizlispor öne geçtiği bir maçı 4-1 kaybetti. Nasıl oldu bu iş?
- Lebip: 15. dakikada 1-0 öne geçince kalan 75 dakikayı 'attı yattı' mantığıyla götürmek istediler. Erzurum'un attığı 4 gol ama bunun dışında da Denizlispor kalecisi Asil'in kurtardığı bir o kadar da pozisyon var. Kalecinin yıldızlaştığı bir maçta 4 gol yiyorsan oturup düşünmelisin.

Gizem: Manisa'da neler oluyor?
- Lebip: İyi şeyler olmuyor. Bir dönem bir futbol kenti olan Manisa, heyecanını kaybetmiş ve futboldan uzaklaşmış. Takım kurtuluş mücadelesi veriyor ama taraftar sanırım Spil'de piknikte. Oynayan taraf Grandmedical Manisaspor idi ama maçı kazanan Ümraniyespor oldu. 2,5 atak yaptılar 2 gol buldular. Anlamadım bu işi.
- Serhan: Heyecan kalmamış kentte. Bu maç ve bu skor sonrası şunu söylemek isterim: Ateşle oynuyorlar.
BİZE ULAŞIN