Çeşme'deki özel öğrenciler bisiklet ile tanıştı

İzmir'in Çeşme ilçesinde özel eğitime ihtiyaç duyan öğrenciler, bir bisiklet firmasının desteği ve öğretmenlerinin yardımıyla bisiklet sürmeyi öğrendi.

Çeşme'deki özel öğrenciler bisiklet ile tanıştı

Alaçatı'da bisiklet firmasının desteği ile özel eğitime ihtiyaç duyan 10 ve 11'nci sınıf öğrencileri dört tekerlekli bisiklet sürmeyi öğrendi. Özel öğrenciler, öğretmen Anıl Kızılkaya, Konaklama Seyahat Hizmetleri Öğretmeni Fatma Kaçmaz, Beden Eğitimi Öğretmeni Fatoş Karabulut'un gözetimi altında bisiklet sürdü.

Öğrencilerin el-ayak koordinasyonunu geliştirmek, yönleri tanıyabilmesini sağlamak ve el becerisini arttırmak istediklerini söyleyen Anıl Kızılkaya öğrencilerin keyifli vakit geçirdiklerini belirterek, "Gerçek hayatta karşılaşacakları trafik kuralları hakkında da bilgi alan öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okundu" dedi.

Bisiklet firması sahibi Ahmet Acaroğlu ise bisiklet ile özel eğitim öğrencilerini tanıştırma etkinliğine devam edeceklerini ifade etti. Çeşme'de bulunan 100 civarındaki özel eğitim öğrencilerine bisiklet sürüşü dersi vererek bisiklet ile tanışmayan çocuk kalmamasını hedeflediklerini anlatan Acaroğlu, Çeşme güzelliklerini bisiklet ile keşfetmenin büyük keyif olduğunu sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN