İyi niyetleri yok

AK Partili Delican, Alsancak Stadı’na ruhsat vermeyen Sema Pekdaş’ın açıklamalarını eleştirdi. Delican, “Otoparak için yer gösterin, yapalım. Ama sizin niyetiniz bozuk” dedi

İyi niyetleri yok
Alsancak Stadı'na otopark yönetmeliğini gerekçe göstererek ruhsat vermeyen Konak Belediyesi'ne geçtiğimiz günlerde çözüm çağrısında bulunan AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; Başkan Sema Pekdaş'ın savunma açıklamalarını sert bir dille eleştirdi. Delican; gelinen aşamada, tek engelin niyet bozukluğu olduğunu söylediği açıklamasında nokta niteliği taşıyan çarpıcı tespit ve çağrılarda bulundu. Başkan Pekdaş'ın belediyeciliği avukatlık ya da milletvekilliği ile karıştırdığını ifade eden Delican, "Galiba 2019 hedefinde bu var. Belediyecilik çözüm üretmeyi, uzlaşmayı, halka hizmet için zemin aramayı gerektirir. İşleri hizmet etmektir, siyaset yapmak değil. Hukukun üstünlüğüne hayır diyen yok. Bize kanun tanımayanlar muamelesi yapmak ise kimsenin haddi değil. Bu haddi kendinizde görüyorsanız, açık vermeyeceksiniz. Balçığın içine otopark yapın diye ısrar ediyor. Yönetmelikleri iyi okusunlar. Bazı durumlarda yer altı otoparkı ya da tesisin içinde bir otopark yapılmaması söz konusu olabiliyor, hatta hayati önem taşıyabiliyor. Çağrımı tekrar ediyorum. Ya bilgisizler ya da bilinçli bir kandırma girişimi içinde kıvranıyorlar. Uzatmaya gerek yok. Gerekirse, stat için otopark alanı göstersinler, biz hükümet olarak yapımını üstlenelim" dedi.

YÖNETMELİK ORTADA
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun ruhsatı bakanlık versin çağrısını da değerlendiren Başkan Delican, "Otopark yönetmeliklerine göre ortada bir sorun yokken, yasal olarak zemin uygunken 'dava açmayacağım söz' diyerek topu bakanlığa atmasını anlamıyorum. Stadın çevresinde, üniversitenin arkasında otopark alanları var. Versinler yapalım. Hiç sorumluluk almak istemeyen bir yöneticilik anlayışı olmazki. Yönetmelikler ortada" diye konuştu. Amaçlarının, yaklaşık 100 yıllık tarihe sahip Alsancak Stadı'nın bir an önce yapılması olduğunu söyleyen Delican; şöyle konuştu; "Sayın Başbakanımız temelini atarak proje bilgileri kamuoyuyla paylaşmıştı. Çıkmışlar hala 'O stat oraya yapılacak' diye bağırıyorlar. Evet, biz de söylüyoruz yapılsın tabi. Önünü açın yapalım."
BİZE ULAŞIN