İzmir Menderes'teki düğün salonları 137 düğüne ev sahipliği yaptı

İzmir'in Menderes ilçesinde kente kazandırılan kır düğün salonları, 2017 yılında toplam 137 düğüne ev sahipliği yaptı.

İzmir Menderes'teki düğün salonları 137 düğüne ev sahipliği yaptı

Menderes'te çiftler, ömür boyu mutluluğa Menderes Belediyesi Kır Düğün Salonlarında 'evet' dedi. Bu düğün salonlarında 2017 yılında 137 düğün gerçekleştirilirken, İkiz Kır Düğün Salonları, Oğlananası Mahallesinde yer alan kır düğün salonu ve Bulgurca Mahallesinde yer alan kır düğün salonunda ayrıca 55 sünnet, 22 kına gecesi ve 9 nişan gerçekleşti.

Salonlara ilginin yoğun olduğunu kaydeden Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, "Menderes'in büyük eksiği olan kır düğün salonlarını ilçemize kazandırmamızla birlikte vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi. İlk günden itibaren kır düğün salonlarımıza yoğun bir talep var. Bu salonları ilçemize kazandırmadan önce ne yazık ki vatandaşlarımız başka ilçelerde büyük ücretler ödeyerek mutlu günlerini gerçekleştiriyorlardı. Bizim dönemimizle birlikte artık vatandaşlarımız düşük ücretler ödeyerek en mutlu günlerini buralarda yaşıyorlar. Talep o kadar çok ki 2018 yılı düğün sezonunda hafta sonu için şimdiden yer kalmadı. Evlenmek isteyen, nişan, sünnet, kına gecesi gibi özel günlerini kır düğün salonlarımızda yapmak isteyen vatandaşlarımız hafta içi boş kalan günler için elini çabuk tutsun" dedi.

Yaşanan yoğunluk nedeniyle yeni projeleri de hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Soylu, "Yeni kır düğün salonlarını da ilçemize kazandırıyoruz. Üç projemizin çalışmaları başladı. Gümüldür Cumhuriyet Mahallesi, Tekeli Atatürk Mahallesi ve Küner Mahallemize kazandıracağımız modern kır düğün salonlarını İnşallah 2018 yılında vatandaşlarımızın hizmetine açacağız" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN