Kütahya Gediz'de yeni yürüyüş, bisiklet ve patent yolu yapılıyor

Kütahya'nın Gediz İlçesi'ndeki Adnan Menderes Yaşam Parkı'nda yer alan yollara yürüyüş parkuru, bisiklet yolu ve patent pisti yapımı için çalışma başlatıldı.

Kütahya Gediz'de yeni yürüyüş, bisiklet ve patent yolu yapılıyor

Gediz Belediyesi'nce "Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Gediz" sloganıyla yapılan çalışmalar kapsamında, Adnan Menderes Yaşam Parkı'ndaki yollara yürüyüş parkuru, bisiklet yolu ve patent pisti yapılıyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Gediz Belediye Başkanı AK Partili Mehmed Ali Saraoğlu, "Adnan Menderes Yaşam Parkı'nda yaptığımız spor tesislerinin yanı sıra kentte her yaştan ve her kesimden insanın kullanabileceği açık alan ve spor alanları yaparak vatandaşlarımızı spora teşvik etmeye devam ediyoruz. "Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Gediz" sloganıyla çıkılan yola Adnan Menderes Yaşam Parkı'na 1000 metre yürüyüş yolu, 750 metre bisiklet yolu ve patent yolu yapım çalışmaları başlamıştır. Yürüyüş yolu ve bisiklet yolu zemininde doğal kiremit irmiği kullanılarak, bu parkurun yapımda doğal ortama zarar verilmeden ağaç kesimi yapılmamıştır" dedi.

İlçede hareketsiz yaşama bağlı olarak aşırı kilo sorunlarının ortaya çıktığını ve sağlık sorunları yaşadıklarını belirten Başkan Saraoğlu, proje kapsamında sağlıklı yaşam konusunda, günlük hayatta uygulanabilir ve kısa sürede etki gösterecek faaliyetler sunularak, halkımız için gerekli sosyal hizmetlerin sağlanarak, bölgedeki yaşam standardını yükseltmek olduğunu belirtti. Yapılaşmanın hız kesmediği ilçede halk için sosyalleşebilecekleri, halkın spor yapıp nefes alabilecekleri yeni yaşam alanları açmaya devam ettiklerini kaydetti

BİZE ULAŞIN