Muğla Dalaman’da bisiklet festivali nefes kesti

Dalaman’da 3. Yeşil Elmas Bisiklet ve Deniz Festivali ile MTB dağ yarışı yerli ve yabancı bisikletçilerin katılımıyla yapıldı.

Muğla Dalaman’da bisiklet festivali nefes kesti

Dalaman Bisiklet Derneği (DABİSDE) ve Dalaman Belediyesi işbirliğinde düzenlenen festival 27-29 Ekim tarihileri arasında gerçekleştirildi. Festivalde, Sarsala koyuna kamp kuran bisikletçiler, Akyaka Vadisine pedalladı. Bisikletçiler 2'nci gün ise TİGEM, Kırcagedire, Şerefler ve Dalaman'ın adalarını seyredebilecekleri rotada tamamlandı. Festivalin son gününde katılımcılar, tekneyle Rahmi koyunu görme fırsatı yakaladı. Bisikletçiler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen 3. MTB dağ yarışında rekabet etti.

"AMACIMIZ BİSİKLET FEDERASYONU YARIŞ TAKVİMİNE GİRMEK"

Organizasyonda, Belediye ile olan işbirliğinin uzun yıllar devam etmesini ve Dalaman'ın tanıtımına daha büyük katkılar yapmayı temenni ettiklerini dile getiren Dalaman Bisiklet Derneği Başkanı Bülent Özel; "Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Dalaman MTB dağ bisiklet yarışımız için de önümüzdeki yıllarda Türkiye Bisiklet Federasyonu yarış takvimine girmek üzere resmi görüşmelerin başlayacak olduğunu müjdelemek isterim. Organizasyonlarda emeği gecen tüm emniyet, jandarma, UMKE, DABİSDE'den ekip arkadaşlarıma ve belediyemiz çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.
Yarışma sonunda dereceye girenlere altın ve madalyaları takdim edildi.

BİZE ULAŞIN