Afyonkarahisar'da Ahmet Selçuk İlkan konseri

Ahmet Selçuk İlkan, Afyonkarahisar'da konser verdi.

Afyonkarahisar'da Ahmet Selçuk İlkan konseri

Afyonkarahisar Belediyesi ile Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) işbirliğinde ölümsüz şarkıların efsane şairi Ahmet Selçuk İlkan Sanatta 40'ıncı Yıl Onur Gecesi'nde sevenleriyle buluştu. Geceye Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ve eşi Fatma Tutulmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, AKÜ Rektörü Mustafa Solak, Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, öğrenciler ve sevenleri katıldı.

AKÜ Atatürk Kongre Merkezi'nde düzenlenen konserde ilk olarak sahneyi sanat yönetmeni ve öğretim görevlisi Yıldırım Aktaş'ın yönetiminde Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Orkestrası aldı. Ahmet Selçuk İlkan'ın eserlerinden oluşan şarkıları seslendiren AKÜ Devlet Konservatuarı Orkestrası büyük ilgiyle izlendi.

Konserde seslendirdiği şiirlerle gönüllerde taht kuran ünlü şair Ahmet Selçuk İlkan, gencinden yaşlısına herkese farklı duygular yaşattı. Ahmet Selçuk İlkan, orkestrasıyla dinleyenleri mest etti. Guinness rekorlar kitabında en çok şiiri bestelenen şair olarak bilinen Ahmet Selçuk İlkan, Afyonkarahisar'da bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve AKÜ Rektörü Mustafa Solak'a teşekkür etti.

BİZE ULAŞIN