Aydın Gençlik Merkezi gönüllere dokundu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan ‘’Merkezim Her Yerde’’ projesi Aydın’ da Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi tarafından gerçekleştirildi.

Aydın Gençlik Merkezi gönüllere dokundu

''Merkezim Her Yerde'' projesi kapsamında gençlik merkezine uzak olan ilçe veya köylerdeki gençlerin ve öğrencilerin gençlik merkezlerini tanıması, gençlik merkezi etkinliklerinden yararlanması ve unutulmaz bir gün yaşamaları hedeflenirken, Efeler, İncirliova, Çine, Germencik, Nazilli, Koçarlı, Köşk ve Yenipazar ilçelerinden toplam 350 öğrenciye ulaşıldı.

Gerçekleştirilen proje kapsamında hiç sinemaya gitmemiş öğrenciler okullarından gençlik liderleri tarafından alınarak sinemaya getirildi. Sinemanın ardından Aydın Gençlik Merkezini gezme şansı bulan öğrenciler burda Ebru, Halkoyunları ve Müzik Atölyesi ile tanışma fırsatı buldular. Gençlik Liderleri ile çeşitli çocuk oyunlarıda oynayan öğrenciler doyasıya eğlendiler.

Gençlik Merkezinin ardından rehber ve gençlik liderleri eşliğinde Tralles Antik Kentini gezen öğrenciler tarihi yerinde görme ve inceleme şansı buldular.

Son olarak Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker' i makamında ziyaret eden öğrenciler çekilen hatıra fotoğrafının ardından köylerine geri döndüler.

Aydın Gençlik Merkezi Müdürü Fatih Yoğurtçu, Aydın'a uzak mahallelerdeki öğrencilerin gençlik merkezi etkinliklerinden yararlanmaları için bu projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek, "Gençlik ve Spor Bakanlığımızın başlattığı 'Merkezim Her Yerde' projesi ile gençlik merkezimize uzak olan ilçe veya köylerdeki gençlerin ve öğrencilerin gençlik merkezlerini tanıması, gençlik merkezi etkinliklerinden yararlanması ve unutulmaz bir gün yaşamalarını hedefledik. Ve bu proje kapsamında gençlik liderlerimiz ve gönüllü gençlerimiz ile toplam 350 öğrencimize ulaştık ve gönüllerine girdik. Onların yüzlerindeki tebessümü görmek bizleride mutlu etti. Bu proje kapsamında bizlerden ve gençlerimizden bir an olsun desteğini esirgemeyen Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürüm Bekir Çeker' e, hayatlarında hiç sinemaya gitmemiş öğrencilerimize sinemalarının kapılarını açan ve bizlere bu imkanı sağlayan Forum Aydın Alışveriş Merkezi Müdürü Ezgi Çubukçu' ya, Gençlik Liderlerime, Gönüllü Gençlerimize ve projemize katılan öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN