İzmir Gaziemir'e Basın Özgürlüğü Heykeli sözü

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen'i makamında ziyaret etti.

İzmir Gaziemir'e Basın Özgürlüğü Heykeli sözü

Şenol, basın ve ifade özgürlüğünü anlatan bir heykeli ilçeye kazandırma sözü verdi. Ziyarette konuşan İGC Başkanı Dikmen, Türkiye'de basın özgürlüğü konusunda büyük sorunlar yaşandığını belirterek;

-"Ülkemizdeki bu sorunu gündemde tutmak çok önemli. Bizler, açıklamalarımızla, yaptığımız etkinliklerle tutuklu gazeteciler konusu başta olmak üzere basın ve ifade özgürlüğünün önündeki tüm engellere karşı mücadele ediyoruz. Yerel yönetimlerden de bu konuya eğilmelerini rica ediyoruz. Gaziemir Belediyesi'nin son yıllarda yaptığı çalışmaları yakından takip ediyoruz. Kültür sanat alanındaki atılımınızı takdirle karşılıyoruz. İlçenin bir çok yerindeki heykeller dikkat çekiyor. Bunların yanına basın ve ifade özgürlüğünü anlatan bir heykel konulması bizleri çok mutlu edecektir" dedi. Şenol da, Dikmen'in çağrısını olumlu karşılayarak, "Seve seve bu heykeli ilçemize kazandırırız" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN