İzmir'de Boyoz Festivali bu yıl 3. kez düzenleniyor

İzmir'de, bu yıl 3. kez gerçekleştirilecek olan Boyoz Festivali, 3 Kasım Pazar günü start alacak. Boyoz yeme yarışmasının da yapılacağı etkinlikte, on binlerce Boyoz, yumurta, peynir ve çay ikramında bulunacak.

İzmir'de Boyoz Festivali bu yıl 3. kez düzenleniyor

İzmir'de kahvaltılarının vazgeçilmezi olarak biline Boyoz'un tanıtımı için bu yıl 3. kez festival düzenlenecek. 3–5 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 3. İzmir Boyoz Festivali, İzmirlileri Gündoğdu Meydanında buluşturacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ana sponsorluğunda, Radyo Romantik Türk projesi ve organizasyonu İzmir Ticaret Odası (İTO) ile İzmir Ekonomi Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen festival, 3 Kasım Cuma günü İzmir İTO'da hazırlanan 'Hayatın İçinde Boyoz' fotoğraf sergisinin açılışı ile başlayacak. 10 Kasım'a kadar açık olacak sergiyi fotoğraf tutkunları, İTO Sergi Salonunda ziyaret edebilecek. 09.15'teki sergi açılışının ardından, moderatörlüğünü Ahmet Güzelyağdöken'in üstlendiği panelde "Ev boyozu ile çarşı boyozu arasındaki benzerlikler ve farklılıklar" ile "İzmir'in sokak lezzetleri arasında boyozun yeri" tartışılacak.

Ücretsiz boyoz, yumurta, peynir ve çay

5 Kasım Pazar günü ise boyozseverler, saat 11.00'den itibaren Gündoğdu Meydanında buluşacak. On binlerce boyoz, yumurta, peynir ve çay ikramının ücretsiz olarak sunulacağı festivalde, saat 15.00'da "Boyoz Yeme Yarışması" gerçekleştirilecek. Kadın ve erkek olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenecek yarışmada birincilere sürpriz ödüller verilecek. Öte yandan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Pop Orkestrası konseri ile İzmirliler, hem tadını, hem de eğlencesini unutamayacağı bir şenlik yaşayacak.

BİZE ULAŞIN