Manisa Salihli Atatürk ile buluştu

Salihli Belediyesi tarafından Milli Birlik ve Demokrasi Meydanı’na yerleştirilen 3 boyutlu Gazi Mustafa Kemal Atatürk görseli Salihlili vatandaşlar tarafından büyük ilgi görürken, vatandaşlar Atatürk'le hatıra fotoğrafı çektirdi.

Manisa Salihli Atatürk ile buluştu

Salihli Belediyesi tarafından Cumhuriyetin ilan edilmesinin 94. yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında özel olarak hazırlanan Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını gösteren 3 boyutlu görsel Milli Birlik ve Demokrasi Meydanı'na konuldu. Vatandaşların büyük ilgisini toplayan 3 boyutlu Atatürk görseli ile yediden yetmişe herkesin fotoğraf çekilmesi, halkın Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e olan özlem ve sevgisini bir kez daha gözler önüne serdi. Mustafa Kemal Atatürk ile fotoğraf çektiren vatandaşların duygusal anlar yaşadığı gözden kaçmazken, Salihli Belediyesinin bu etkinliği de halkın takdirini topladı.

Bundan tam 94 yıl önce yaşanan çetin savaşlar sonrasında kazanılan zaferlerin Cumhuriyet ile taçlandırıldığını belirten Belediye Başkanı Zeki Kayda, "Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Milli Birlik ve Demokrasi Meydanında vatandaşlarımızın ziyaretine açılan üç boyutlu Mustafa Kemal Atatürk görseline halkımızın gösterdiği yoğun ilgi bizleri çok mutlu etti. Türkiye Cumhuriyetini ve bu aziz vatanı bizlere emanet eden, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz " dedi.

BİZE ULAŞIN