Üreten çocuklar İzmir’den çıkıyor

Türkiye’nin en büyük eğitim kurumlarından Bahçeşehir Koleji’nin Genel Müdürü Özlem Dağ, “İzmir’deki 3 kampusumuzda öğrenim gören 3 bin öğrencimizle aile gibiyiz” dedi

Üreten çocuklar İzmir’den çıkıyor
101 kampusu 60 bin öğrencisi ve 8 bin öğretmeni ile Türkiye'nin en büyük eğitim kurumlarından Bahçeşehir Koleji, öğrencilerini yenilikçi eğitim modelleri STEM+A, Kişiye Özgü Öğretim Modeli (KÖM), Çift Dilli Eğitim gibi eğitim ile geleceğin dünyasına yön vermeye hazırlıyor. İzmir'de de Karşıyaka, Güzelbahçe ve Bornova'da üç koleji bulunan Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, merakla beklenen Çiçekli'deki Fen ve Teknoloji Lisesi'nin önümüzdeki yıl eğitim ve öğretime başlayacağının müjdesini verdi. İzmir'de 3 bin öğrencisiyle büyük bir aile olduklarını belirten Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, EGELİ SABAH'ın sorularını yanıtladı.

Bahçeşehir Koleji'nin 25 yıllık tarihi nasıl başladı?
- Şu an 48 şehirde 101 kampüs 60 bin öğrencinin yer aldığı bir eğitim kurumundan bahsediyoruz. İstanbul'a açılan ilk okul sonrası Anadolu'da okullar açılmaya başlandı. 25 yıllık hikaye kurucumuz Enver Yücel ile başlıyor. Kurucumuzun, kaliteli ve nitelikli eğitimi, Türkiye'nin her köşesine taşıma heyecanı ve ideali Bahçeşehir Koleji'ni bugünlere getirdi. Son 6 yılda yüzde 70 civarında büyüme gerçekleştirirken Türkiye'nin her noktasında Bahçeşehir Koleji bayrağını dalgalandırma hayali de böyle gerçekleşmiş oldu. Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük kurumuyuz.

Eğitim vizyonunuz nedir?
- Bahçeşehir Koleji, yenilikçi eğitim modelleriyle Türkiye'de eğitime öncülük ediyor. Öğrencilerimiz STEM+A, Kişiye Özgü Öğretim Modeli (KÖM), Çift Dilli Eğitim gibi eğitim modelleriyle geleceğin dünyasına yön vermeye hazırlanıyor. Öğrenicilerimizi okulumuzun değerleriyle yetiştiriyoruz. Dünya vatandaşı ve yaratıcı bireyler yetiştiriyoruz. Bilime dönük, teknolojiyi bilen ve bunu kullanabilen öğrenciler için çalışıyoruz. En yeni ve en başarılı eğitim modellerini uyguluyoruz.

İzmir'e yeni kampus gelecek mi?
- İzmir, eğitime verdiği kıymet ve bu anlamda veli anlamında vizyonumuzu destekleyen ve sahiplenen yapısıyla çok kıymet verdiğimiz bir şehir. Üç okulumuzda neredeyse 3 bin öğrencimiz var. Çiçekli de bir kampus daha açıyoruz. 30 bin metrekarelik tüm sanat spor ve sosyal alanları barındıran her yönüyle tüm akademik alt yapıya sahip bir kampüs. Fen ve teknoloji lisemizde orada olacak. İş dünyası ve sanayi ile birlikte işbirliği içinde olacağız.

İzmir'in eğitim seviyesini nasıl buluyorsunuz?
- İzmir Türkiye genelinde akademik alt yapı anlamında her zaman ilk sıralarda yer alan bir şehir. Ulusal projelerde de İzmir en üst sıralardadır. Ulusal ve uluslararası düzeyde yarışmalara çokça katılan ve iş üreten çocuklar İzmir'den çıkıyor. İzmir'de bu konularda gurur duyulan bir şehir.

Eğitim kurumu olarak İzmir'de yarattığınız fark nedir?
- Bizim farkımız eğitime bakışımız. Yenilikçi uygulamaların hepsi çocukların deneyebilmesini sağlıyoruz. Öğretmen eğitimlerimizi de tüm okulların öğretmenlerine açıyoruz. İşte bunlarda fark.

İzmir'deki velileri nasıl değerlendiriyorsunuz?
- İzmirli veliler nitelikli eğitimin ne olduğunu biliyor ve bunu sonuna kadar talep ediyor.
BİZE ULAŞIN