Uyuşturucu ticareti yapan anne yakalandı

İzmir’de eroin bağımlısı anne, 3 yaşındaki oğlunun yanında uyuşturucu satarken yakalandı. Küçük çocuk, polis tarafından yurda teslim edildi. Çocuğun babasının da 3 hafta önce aynı suçtan tutuklandığı öğrenildi

Uyuşturucu ticareti yapan anne yakalandı
İzmir Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi Buca İçesi'nde kiralık araç ve taksi ile uyuşturucu madde satışı yapıldığı bilgisine ulaşınca operasyon düzenlemek için düğmeye bastı. Polis ekipleri kentte uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs, organizasyonların tespiti ve yakalanmasına yönelik yapılan istihbari ve analiz çalışmaları sonucunda uyuşturucu satışı yapan şahısların kullandığı araçları ve adresleri tespit etti. Narkotik polisi 26 Ekim'de Buca'da belirlenen adrese ve evin önünde park halinde duran içinde aralarında çocuk ve kadının da olduğu 4 kişinin bulunduğu araca operasyon düzenlendi. Narkotik polisi park halinde duran araçtan taksi ile başka bir araca uyuşturucu sevkiyatı yapıldığını belirledi.


Eski fotoğraflarında sağlıklı görünen Serap Ö'nün tutuklanmadan önceki son hali, uyuşturucunun bir insanı nasıl çökerttiğini gözler önüne serdi

POLİSİ BİLE ŞAŞIRTTI
Araçta yapılan incelemede satışa hazır hale getirilmiş 60 gram eroin ele geçirildi. Ayrıca zanlılardan F.A'nın üzerinde meşe tabir edilen içine hazır hale getirilmiş eroin maddesi bulundu. Operasyonda Serap Ö. (25), M.K. (44).M.K. (19), S.S. (19), Ö.K. (21) ve F.A. (32) isimli şahıslar gözaltına alındı. Park halindeki araçta 3 yaşındaki oğlu Rüzgar Ö. ile birlikte uyuşturucu satışı yapan eroin bağımlısı anne Serap Ö. Narkotik polisini bile şaşırttı. Uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 6 zanlı, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 1 zanlı serbest bırakılırken, aralarında Serap Ö.'nün de bulunduğu 5 kişi 'uyuşturucu satışı yapmaktan' tutuklandı. Öte yandan Serap Ö'nün 7 yıllık eşi Okan Ö.'nün de uyuşturucu satıcılığından 3 hafta önce tutuklandığı öğrenildi. Anne ve babası tutuklanan 3 yaşındaki Rüzgar Ö'ye devlet sahip çıktı. Küçük Rüzgar, Narkotik polisinin kucağında yurda teslim edildi. Küçük çocuğun, uyuşturucu bağımlısı anne Serap Ö. ile birlikte geceleri uyuşturucu satışı ve sevkiyatında kullanılan araçlarda yattığı belirtildi.

UYUŞTURUCU ÇÖKERTTİ
Eski fotoğraflarındaki gayet sağlıklı görünen uyuşturucu bağımlısı anne Serap Ö'nü tutuklanmadan önceki son fotoğrafındaki görüntüsü, uyuşturucunun bir insanı kısa sürede nasıl çökerttiğini gözler önüne serdi.
BİZE ULAŞIN