Ünlü İngiliz şef aşkı için İzmir’e yerleşti

Ünlü İngiliz Şef Christopher George ile Esra, 11 yıl önce hayatlarını birleştirdi. Çift, şimdi İzmir’e yerleşerek mutfak atölyesinde gizli kalan tatları gün ışığına çıkarıyor

Ünlü İngiliz şef aşkı için İzmir’e yerleşti
Londra'nın en ünlü restoranlarında çalışmaya başlayan İngiliz Christopher George Downs'un, yaptığı lezzetlerle ünü artınca bu kez Paris'in aranan şefleri arasına girdi. Dünya mutfaklarına olan ilgisi nedeniyle Avrupa'dan Uzak Doğu'ya Hindistan'dan Mısır'a, Fas'tan İspanya'ya kadar bir çok ülkede lezzetin peşine düştü. Downs, 11 yıl önce ise Türk mutfağını öğrenmek aynı zamanda da dünya mutfağını öğretmek üzerine Türkiye'ye geldi. Ünlü şef, Fethiye'de 5 yıldızlı bir otelin şeflerini eğittiği sırada kalite uzmanı olarak çalışan İzmirli Esra Downs ile tanıştı. Kısa sürede birbirlerine aşık olan çift evlilik kararı aldı. İş nedeniyle İstanbul'da 9 yıl kalan çift, İzmir'e yerleşme kararı aldı. Christopher George Downs, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak Türk mutfağına yeni şefler kazandırmaya başladı. Çiftin Bostanlı'da 6 ay önce açtıkları Thechef4u adındaki mutfak atölyesi ise bir anda büyük ilgi gördü.

"YEMEKLERİNE AŞIK OLDUM"
Tanıştıklarında Christopher George Downs'ın kendisine jest olarak tatlılar yaptığını söyleyen Esra Downs, "Bana çiçek almak yerine tatlılar yapıyordu. İş nedeniyle dünyanın birçok ülkesine gittim ama öyle tatlıları hiçbir yerde görmedim. Aslına bakarsanız onun yemeklerine aşık oldum" dedi. Şef Christopher George Downs ise "İzmir'i ve İzmirliler'i çok seviyorum. Eğer mutfakta aşk varsa yemeklerin en güzelini yaparsınız. Bizim mutfakta aşk var ve herkesi buna davet ediyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN