Aydın'da İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde yönetim inovasyonu konuşuldu

Aydın’ın Efeler ilçesinde düzenlenen konferansta ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinde Yönetim İnovasyonu’ konusu ele alındı.

Aydın'da İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde yönetim inovasyonu konuşuldu

AİSYEM'in alanında deneyimli kişileri konuk ettiği konferanslar kapsamında düzenlenen İhtiyaç OSGB Genel Müdürü Erol Kanat'ın konuşmacı olarak katıldığı "İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinde Yönetim İnovasyonu" konulu konferans AİSYEM Konferans Salonu'nda gerçekleşti.

Konferansın açılış konuşmasını yapan AİSYEM Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Yılmaz, iş sağlığı ve güvenliği sektörünün iş hacmi ve istihdam yaratma performansı bakımından etkin sektörlerden birisini oluşturduğunu ve her geçen gün standartların ve teknolojilerin gelişim gösterdiği sektörde, yönetim inovasyonu modelleri ile daha fazla zenginlik sağlanacağını söyledi.

İhtiyaç OSGB Genel Müdürü Erol Kanat, iş sağlığı ve güvenliği sektörünün standartlar ve sertifikasyon anlamında yeni düzenlemelerle her bakımdan büyüme kaydettiğini, sektördeki girişimcilerin esnek ve inovatif özellikli fikirlerle rekabette kalıcı olabileceklerini belirtti. Genel Müdür Kanat, iş sağlığı ve güvenliği sektörüne sıfırdan olanaklarla başladığını, karşısına çıkan sorunları eşsiz gelişim fırsatları görerek başarılı adımlar attığını söyledi. Kanat, sektörün yeni iş modelleri, yazılım araçları ve farklı girişimcilik tarzlarını gerektirdiğini, üst düzeyde standartlara insan kaynaklarını daha iyi eğiterek ve güçlendirerek ulaşabileceğini ifade etti. İş sağlığı ve güvenliği sektörünün sadece geçmişteki başarılara değil aynı zamanda yönetim düzeyindeki inovatif uygulama ve organizasyon yapılanmalarına odaklanarak farklı hizmet portföylerini teşvik etmesi gerektiğini vurgulayan Erol Kanat, genç girişimci adayları olarak öğrencilerin karşılarına çıkan olumsuzlukları ve sorunları inovatif özellikteki çözümlerle aşabileceklerini, her çözülen sorunun yeni bir başarı için ilk basamak olacağını söyledi.

Konferans katılımcı ve öğrencilerin sorularına verilen cevaplarla sona erdi.

BİZE ULAŞIN