Aydın'da Turanlar Mahallesi kaliteli yol için gün sayıyor

Aydın’ın Germencik ilçesine bağlı Turanlar Mahallesinde sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor.

Aydın'da Turanlar Mahallesi kaliteli yol için gün sayıyor

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Müdürlüğü ekipleri tarafından Başkan Özlem Çerçioğlu'nun talimatı ile başlanan ve 40 bin metrekarelik alanı kapsayan sıcak asfalt çalışması tamamlandığında mahalle halkı daha kaliteli ve modern bir yola kavuşmuş olacak.

Aydın Germencik ilçesi Turanlar Mahallesi 40 bin metrekarelik asfalta kavuşuyor.3 bin 700 metrelik karayolu ile Turan Mahallesi'ni bağlayan yolda gerçekleştirilen çalışmalar da yavaş yavaş sona yaklaşılıyor. 30 bin metrekaresinde düzeltme çalışması yapılan yolun tamamı bozularak yeniden düzeltiliyor üstü yeniden sıcak asfaltla kaplanıyor.

Başkan Çerçioğlu'nun talimatı ile 1 aydır devam eden çalışmalar için Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Müdürlüğü adeta Germencik Turanlar'a iş makinelerini yığdı. 30 kişilik ekip, kamyondan, silindire kadar 15 iş makinesi ile yoğun bir çalışma yürütüyor. 15 gün sonra hizmete girecek yol ile Turanlar halkı daha kaliteli ve modern bir yola kavuşarak, sıcak asfalt konforuna ulaşacak.Sıcak asfalt çalışması 1,5 milyona mal olacak.

Turanlar Mahalle Muhtarı Himmet İzmir, 2 yıl önce Başkan Özlem Çerçioğlu'ndan yolun asfaltlanmasını talep ettiklerini belirterek, Başkan Çerçioğlu'nun bu güne kadar ne söz verdiyse yerine getirdiğini söyledi. İzmir," Topuklu Efemizden iki yıl önce talep ettiğimiz yol söz verdiği gibi yapılmaya başlandı. Başkanımız 1,5 milyon liralık asfalt çalışmasını istediğimizde derhal deyip, çalışmaları başlattı. Turanlar Mahallesi Aydın'ın Germencik İlçesi'nin hayvancılıkla ünlü mahallesi. Burada büyükbaş ve küçükbaş hayvan çiftlikleri var. Ticari işletmeler de bulunuyor. O yüzden işlek bir yol. Tonajı yüksek araçlar geçtiği için onlarda yoldan dertliydi artık bu sıkıntıda ortadan kalkıyor. Başkanımızdan Allah razı olsun. Ne istediysek istediğimiz her şeyi yaptı. Başkanımız ve ekibi sayesinde daha kaliteli bir yola kavuşuyoruz. Kendilerine şahsım ve halkımız adına çok teşekkür ediyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN