Boyoza doyduk

3. İzmir Boyoz Festivali kapsamında Gündoğdu Meydanı’nda binlerce boyoz dağıtıldı. Büyük ilginin görüldüğü etkinlikte boyozun yanı sıra haşlanmış yumurta, çay ve peynir de ikram edildi

Boyoza doyduk
3. İzmir Boyoz Festivali kapsamında vatandaşlara binlerce boyoz dağıtıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ticaret Odası ve İzmir Ekonomi Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen ve 3 Kasım'da başlayan festivalin son gününde, boyoz severler Gündoğdu Meydanı'nda buluştu. Alanda kurulan çadırlarda vatandaşlara binlerce boyoz dağıtıldı. Boyozun yanı sıra haşlanmış yumurta, çay ve peynir de ikram edildi. Çadırlar önünde uzun kuyruklar oluştu. Yiyecek ve içeceklerini alan vatandaşlar çimler üzerinde kahvaltı yaptı. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Pop Orkestrası da konser verdi.

İZMİR'İ TANITACAĞIZ
Düzenlenen festivalle İzmir'in simgesi boyozu tanıtmayı amaçladıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Bu güzel İzmir gününde İzmir'e yakışır bir etkinlikteyiz. İzmir'in bu zenginliği boyozu tanıtmaya, boyozla birlikte İzmir'i tanıtmaya çalışıyoruz" dedi. Festivale eşi ve iki çocuğuyla katılan Uğur Öztank, İzmirli olduğunu, boyozu çok sevdiğini söyledi. İki günde bir kahvaltıda boyoz tükettiğini aktaran Öztank, "Böyle bir fırsat oluşturulduğu için teşekkür ederiz. Festival çok güzel" diye konuştu. Eşiyle festivale gelen Nihat Yaşaroğlu da 72 yaşında olduğunu, yaklaşık 50 yıldır boyoz yediğini ifade ederek, çeşitli hastalıklar nedeniyle çok fazla tüketemese de boyozdan vazgeçemediğini anlattı. İzmir'de benzer festivallerin daha fazla yapılmasını istediklerini belirten Yaşaroğlu, başka yörelerin sık sık kendi ürünleriyle ilgili festivaller yaptığını söyledi.
BİZE ULAŞIN