Yelkenler Çeşme rüzgarı ile doldu

Uluslararası Çeşme Yat Kulübü (ICYC) ve Ege Açıkdeniz Yat Kulübü'nün (EAYK) ortaklaşa düzenlediği İzmir Sonbahar Trofesi Çeşme Parkuru 3. ayak yarışları, 4-5 Kasım tarihlerinde, İzmir'in Çeşme ilçesindeki Çeşme Marina'da gerçekleştirildi.

Yelkenler Çeşme rüzgarı ile doldu

4 Kasım Cumartesi günü, Marina Yacht Club'taki brifingin ardından 30 tekne denize açıldı. Rüzgarın stabil hale gelmesini bekleyen hakem heyeti 1.5 saatin ardından saat 13.46'da 8-10 knot rüzgar altında yarışı başlattı. İki ayrı grup olarak başlayan ilk yarış, son teknenin 15.19'da bitiş noktasına varması ile sona erdi. İlk yarışın hemen ardından planlanan ikinci yarış ise, 18 knot rüzgar altında 15.53'de başlayıp, 17.21'de sona erdi.

YARIŞLARA RÜZGAR ENGELİ

5 Kasım Pazar günkü brifingten sonra yüksek rüzgar nedeniyle hakem heyeti, karada tehir ilan etti. Daha sonra yapılan ölçümlerde de rüzgar 25 knot'un altına düşmeyince, yarış iptal edildi.

Sonbahar Trofesi 3. Ayak yarışlarında; IRC 1'de Boreas, IRC 2'de Arnes, IRC 3'de Yunus Marin Cygnus, IRC 4'de VMG, IRC'5 de Farmer ve Destek Sınıfında Duygu 7 birinci oldu.

2016 Sonbahar Trofesi'nin 4. ayak yarışları ve 3. ayak ödül töreni, 25-26 Kasım'da Çeşme Marina'da gerçekleştirilecek.

BİZE ULAŞIN