Altın madalyayı şehitlere adadı

İzmir’de lise öğrencisi Mertcan Dolmacı, Güney Kıbrıs’ta düzenlenen Avrupa Gençler Taekwondo Şampiyonası’nda birinci oldu. Dolmacı, kazandığı altın madalyayı, şehit düşen asker ve polislere ithaf etti

Altın madalyayı şehitlere adadı
Avrupa Taekwondo Birliği (WTE) tarafından Güney Rum Kesimi'nin Larnaka şehrinde gerçekleştirilen Avrupa Gençler Taekwondo Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden Özel İzmir Çağdaş Eğitim Kurumları'nda öğrenim gören lise öğrencisi Mertcan Dolmacı, göğsümüzü kabarttı. 37 ülkeden uluslararası 502 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada rakiplerini teker teker yenen Mertcan Dolmacı, erkekler 59 kiloda altın madalyaya uzandı. Avrupa şampiyonu olarak önemli bir başarı elde eden milli sporcu, kazandığı altın madalyayı, vatani görevlerini yerine getirirken şehit düşen asker ve emniyet personeline ithaf etti.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI
Kazandığı birincilikle İstiklal Marşımızı, Güney Kıbrıs'ta çaldırmaya başaran Dolmacı, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaparak, "Doğu'da askerlerimize kurşun sıkan hainlere inat, biz de farklı şekilde gücümüzü Avrupa'ya gösteriyoruz. Güney Kıbrıs Rum Kesiminde aldığım bu şampiyonluk tüm askerlerimiz ve şehitlerimize armağan olsun" dedi. Milli sporcu, hem başarısıyla hem de yaptığı paylaşımla gönülleri fethetti. Dolmacı'nın paylaşımı kısa sürede çok sayıda beğeni aldı. Türkiye, Avrupa Gençler Tekvando Şampiyonası'nı Türkiye 3 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya ile tamamladı. Türkiye, bu sonuçlarla genel sıralamada Rusya'nın ardından Avrupa 2'ncisi oldu. Türkiye, erkek takım sıralamasında da 2'nciliği elde ederken bayanlarda 4. sırayı aldı.
BİZE ULAŞIN