Başkan Karabağ'dan Atatürk çıkışı

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Federasyonu kadın kollarının havuz düğün salonunda düzenlediği kahvaltıya katılarak, "Eğer Atatürk ve silah arkadaşları bu ülkeyi kurtarmamış olsaydı isimleri Hans, George, Eleni, Maria olacaktı.

Başkan Karabağ'dan Atatürk çıkışı

Atatürk ve silah arkadaşlarının mücadelesi olmasaydı her yerde çan sesleri olacaktı. Asla camiler olmayacaktı" dedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, programları kapsamında Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Federasyonu kadın kollarının havuz düğün salonunda düzenlediği kahvaltı katıldı. Karabağ, burada yaptığı konuşmada, son günlerde Atatürk'e yapılan saldırılara tepki gösterdi. Başkan Karabağ, "Bunlar bazı şeyleri unutuyor. Hatırlatmak da bize düşüyor. Eğer Atatürk ve silah arkadaşları bu ülkeyi kurtarmamış olsaydı isimleri Hans, George, Eleni, Maria olacaktı. Bunlar dindarlık kisvesi altında saldırırken düşünmeleri gereken bir konu daha var. Anadolu'nun her yerinde bütün dinlere saygılıyız. Atatürk ve silah arkadaşlarının mücadelesi olmasaydı her yerde çan sesleri olacaktı, asla camiler olmayacaktı. Atatürk'e dinle saldıranlar bilmiyor ki; Kurtuluş Savaşı sonrası bin 500 camiyi tamir ettirmiş kendi adına cami yaptırmış. Kurtuluş Savaşını sağında Alevi dedesi solunda imamla bir cuma günü Kur'anla ve dua ile meclisi açmış adamdır Atatürk" dedi.

"TÜRKİYE'NİN TAŞINA TOPRAĞINA KURBAN OLURUM"
Karabağ, Kars Federasyonları kadın kollarının çabalarının devamını dileyerek, şöyle devam etti:

"Demokrasi mücadelesi sadece partilerle olmaz. Derneklerle sivil toplum örgütleriyle, odalarla, sendikalarla kısacası halkla olur. Benim partimin de her ferdinin dernekler sahip çıkması gerekiyor. Sonuna kadar sizin arkanızdayım bunu bilin. Soyadı Karabağ olan biri olarak ta şunu söyleyeyim; bir Azeri kökenli babanın ailesinden gelmekteyim. Sizin topraklardan gelmekteyim. Daha sonra ailem Kula'ya yerleşmiş Kula'da doğmuşum. Kars Kalesinde iki şey var; bir Atatürk'ün resmi bir Türk bayrağı. Kars'ın taşına toprağına kurban olurum, Ardahan'ın taşına toprağına kurban olurum, Iğdır'ın taşına toprağına kurban olurum. Türkiye'nin taşına toprağına kurban olurum" dedi.
Toplantıya ayrıca, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Federasyonu Başkanı Hakan Eladağ, Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Federasyonu Kadın Kolları Başkanı Hatice Koç ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

BİZE ULAŞIN