Dava açmasınlar diye para verdiler

Temmuz ayında Karşıyaka Belediyesi’nin düğün salonunda pastadan, 150’den fazla kişi zehirlendi. Belediyenin, dava açmamaları için zehirlenenlere para verdiği ortaya çıktı

Dava açmasınlar diye para verdiler
Geçtiğimiz temmuz ayında İzmir Karşıyaka'da belediyeye ait bir düğün salonunda ikram edilen pastadan 150'den fazla kişi zehirlenmişti. Başta gelin olmak üzere, düğüne katılan çok sayıda davetli soluğu hastanelerin acil servisinde almıştı. Egeli Sabah, olayı 21 Temmuz 2017 tarihinde, "Acilde Balayı" başlığı ile manşetine taşıdı. Tatile gitmek yerine balayını Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin (EAH) acil servisinde geçiren düğün sahibi Mehmet ve Tuğba Özgün çifti, olayın ardından Karşıyaka Belediyesi'ne karşı hukuk mücadelesi başlattı. Özgün çiftinin hayatlarındaki en özel günün acil serviste bitmesine neden olan Karşıyaka Belediyesi'ne ait Hüseyin Mutlu Akpınar yönetimindeki Kent A.Ş, bir skandala daha imza attı. Düğün günü zehirlenip hastaneye kaldırılan davetlilere Kent AŞ. ekipleri yattıkları her gün için 100 lira verip, kendileri hakkında dava açılmaması için ibraname imzalattı.

100 LİRA TEKLİF ETTİLER
Kent A.Ş'nin tüm suçlamaları reddettiğini belirten düğün sahibi 35 yaşındaki Mehmet Özgün, "Karşıyaka Belediyesi'ne maddi manevi 20 bin liralık dava açtık. Bayat pasta yedirip insan canıyla oynamak bu kadar kolay mı? Belediye yetkilileri öncelikle olayın kendilerinden kaynaklanmadığını söyleyip suçlamaları reddetti. Biz davamızı açtıktan sonra ise şaka gibi bir olay daha yaşadık. Rüşvet verir gibi hastane de yatan akraba eş ve dostlarımıza hastane masrafı adı altında günlük 100 lira verdiler. Bir de utanmadan insanlara haklarını aramamaları için ibraname imzalattılar" dedi. Karşıyaka Belediyesi'ne bağlı şirketin hastalar için ödenen nakdi nasıl resmi bir zemin oturtup çıkış yaptığı merak konusu oldu. Öte yandan Özgün çiftinin avukatı Seda Karabey ise "Belediye hastanede yatanlara bu kağıdı imzalatıp, para vermesi zaten suçlamaları kabul ettiği anlamına geliyor. Üstüne bir de ceza davası açılacak. Hastanede tedavi gören insanlara imzalatılan kağıtların örneğini dava dosyamıza koyduk. Davanın sonucunu bekleyeceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN