Sığla ağacını tuvallerine taşıdılar

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, sığla ağacının önemine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmak için 13 ressam "Sığla" adlı resim sergisi açtı.

Sığla ağacını tuvallerine taşıdılar

Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanatevi'ndeki sergide, sanatçıların toplam yağlı boya ve karakalem ile yaptıkları 100 tabloya yer verildi.

Dünyada sadece Marmaris ve Güneybatı Anadolu'da görülebilinen, çıkan öz suyu işlendiğinde şifa olarak satılan sığla ağacı bir yıl boyunca 13 ressam tarafından incelendi. Sığla ağacının hikayesi ve iyileştirici özelliği araştırıldı. Edindikleri bilgileri tuvallerine döken 13 ressam, Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanatevi'nde resim sergisi açtı. Serginin açılışına, Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner, CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, yerel yazarlar, sanatçılar ve yaklaşık 200 kişilik seçkin davetli topluluğu katıldı.

Ressam Alime Şimşek, Almila Ergazi Kafalı, Aysun Diyaroğlu, Derya Ön, Gürsel Koç, Mehtap Kardaş, Meral Erkan, Neriman Fırtına, Nursel Kargın, Raşit Öztürk, Rubab Şenkal, Semra Özcanlı ve Zülfikar Aytuğ'a İlçe Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner ve CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü tarafından başarı belgesi verildi. 13 ressamın ortaklaşa çektiği 'sığla ağacı' konulu görüntüler slayt gösterisi eşliğinde izlenildi. Ardından yağlı boya ve karakalem ile yapılan 100 eser beğeniye sunuldu. Sergi, 16 Kasım tarihine kadar gezilebilecek.

BİZE ULAŞIN