Üniversite kavşağına yaya üst geçidi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri'nin bulunduğu kavşağa yaya üst geçidi yapıyor. İnşaatına başlanan Üniversite Yaya Üst Geçidi,  47 metre uzunluğunda olacak ve üniversite öğrencileri ile hastaneye gelenlerin karayolundan daha güvenli geçmelerini sağlayacak.

Üniversite kavşağına yaya üst geçidi

Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu Denizli-Antalya Karayolu'nda Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri'nin bulunduğu kavşağa yaya üst geçidi yapımına başladı. Üniversite Yaya Üst Geçidi 3.6 metre genişliğinde ve 47 metre platform uzunluğunda olacak. Yerden 5 metre yüksekte olacak yaya üst geçidi çelik konstrüksiyon olarak imal edilecek. 12 metre 80 santimetre uzunluğunda merdivenli ve asansörlü yapılacak yaya üst geçidi engelli geçişine de uygun olacak.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan, vatandaşların rahat, konforlu ve güvenli ulaşımı için yatırımlarının hızla sürdüğünü belirterek, bu kapsamda gerek hastaneye gelenler gerekse öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde kullanılan Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri'nin bulunduğu bölgede yaya üst geçidi çalışması başlattıklarını söyledi.

Denizli-Ankara Karayolu'nda bir süre önce Şehit Er Doğan Acar Yaya Üst Geçidi'ni hizmete aldıklarını belirten Zolan, kentin en büyük sorunlarından birisinin trafik olduğunu vurgulayarak, trafiği rahatlatmak için yollar, kavşaklar, alt ve üst geçitler, çevre yolları, otoparklar gibi kentin dört bir tarafında seferberlik başlattıklarını kaydetti.

Ulaşım projelerinin teker teker tamamlandığını vurgulayan Zolan, "Ulaşım anlamında tüm projelerimiz tamamlandığında Denizli arzu ettiği rahat, güvenli ve konforlu bir ulaşıma kavuşacak. Vatandaşlarımız ışıklarda beklemeden, hayata geçireceğimiz alternatif yollarla zamandan ve yakıttan büyük tasarruf sağlayarak seyahat edebilecek. Bu sıkıntılardan eser kalmayacak.

Ben çalışmalarımız sırasında bize destek veren vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN