6 katlı bina küle döndü

Manisa’da bir iş yerinde sabaha karşı elektrik kontağından yangın çıktı. Alevler, 6 katlı apartmanı kısa sürede küle çevirdi. Apartman sakinleri, canlarını zor kurtardı

6 katlı bina küle döndü
Manisa'nın Şehzadeler İlçesi'ne bağlı Peker Mahallesi'nde, 6 katlı binanın girişinde bulunan ve tadilatta olan bir kafede elektrik kontağından geçtiğmiz gün sabaha karşı yangın çıktı. Dükkanın içerisini saran alevler daha sonra dükkanın önünü kapatmak için bulunan brandayı tutuşturdu. Dükkanda büyüyen alevler ve tutuşan branda binanın dış cephe kaplaması olan mantolamayı da tutuşturunca alevler bütün binayı bir anda sardı. Binadakilerin ve çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Amirliği ekipleri sevk edildi. Ekiplerin hızlı müdahalesine rağmen yangın güçlükle söndürülebildi. Ölen ya da yaralananın bulunmadığı yangında bina kullanılamaz hale geldi. İlk 3 katı boş olan binada son 3 katta kalan vatandaşlar yangını fark etmeleriyle birlikte binayı terk etti. Dumanların merdivenlere ulaşmaması ise olası bir faciayı önledi.

SON ANDA FARKETTİLER
Ablası Zeliha San ile kalan annesi Ayşe Çatal'ın kendisini son anda kurtardığını söyleyen binanın 4. kat sahibi Tahir Çatal, "95 yaşındaki annem 1 dakikayla kendini kurtarmış. Tam da yanan yerde, salonda takırtılar olduğunu duyuyor. O anda uyanmış, alevler sarmış. 1 dakikayla kurtarmış kendisini. Hatta ayakkabılarını giyemeden merdivenlerden çıkarmışlar. Zorla yürüyordu. Ev komple yanmış. Öbür taraflara da girilecek gibi değil" dedi. Büyük maddi hasarın meydana geldiği yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.
BİZE ULAŞIN