Aslanapa'da 222 adet küçükbaş hayvan dağıtıldı

Kütahya'nın Aslanapa İlçesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ’Genç Çiftçilerin Desteklenmesi’ projesi kapsamında küçük baş almaya hak kazanan 6 genç çiftçiye küçükbaş hayvanlar törenle teslim edildi.

Aslanapa'da 222 adet küçükbaş hayvan dağıtıldı

Aslanapa İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü hizmet binası önünde yapılan küçükbaş hayvan dağıtım törenine Aslanapa Kaymakam Vekili Musa Kazım Çelik, Belediye Başkanı Asaf Akar, Aslanapa Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tacettin Işık ve genç çiftçiler katıldı.

Aslanap İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tacettin Işık "Dağıtımı yapılan küçükbaş hayvanların öncelikle genç çiftçilerimize, İlçemize hayırlı uğurlu olsun. Bu işi yapacak olan genç çiftçilerimize bol ve hayırlı kazançlar sağlamasını temenni ediyorum. Hak sahibi üreticilerimize üretici bazında 35'i dişi 2'si erkek olmak üzere toplamda 222 adet koyun hibe olarak dağıtıldı" dedi.

Aslanapa Kaymakam Vekili Musa Kazım Çelik, törende yaptığı konuşmada, ''Devletimiz genç çiftçilerimizi destekliyerek bölgemizde hayvancılığın gelişmesi için her türlü çalışmayı yapmaya devam ediyor. Bugün Aslanapa ilçemize 222 küçükbaş hayvan 6 çiftçimize hibe olarak verilmiştir. Bundan sonrası çiftçilerimizin kendilerine sunulan bu imkanı çok iyi kullanmaları gereklidir'' ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN