Şehit, gönüllü olarak Diyarbakır’da kalmış

Şehit oğlunun cenaze namazını kıldıran imam İbrahim Taşdemir, “Görev süresi dolduğu halde 2 yıl gönüllü olarak Diyarbakır’da kaldı. Böyle bir evladım olduğu için gurur duyuyorum” dedi

Şehit, gönüllü olarak Diyarbakır’da kalmış
Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Özel Harekat Polisi Ahmet Alp Taşdemir'in Selçuk İsa Bey Cami imamı babası İbrahim Taşdemir duygularını ve yaşadıklarını Egeli Sabah ile paylaştı. Daha önce şehit cenazesi kıldırdığını anlatan baba Taşdemir, "Şehit evladımın cenaze namazını kıldırmak beni şereflerin en yücesine çıkarttı. Aynı zamanda acıların da en tatlısını hissettiren bir durum oldu" dedi. Oğlunun 4 yılık şark hizmetini tamamlamasına rağmen gönüllü olarak Diyarbakır'da kaldığını söyleyen Taşdemir, "Dilekçe ile görevinin uzatılmasını istemiş. İzmir'e gelmek istemedi. Şehit arkadaşları olduğunu ve onların kanının yerde kalmaması gerektiğini söyledi. Benim oğlum Hz. Hamza'nın peşinden koşan bir neferdi. Rabbim bana bir evlat verdi. 26 yıl onun babası olma duygusunu hissettirdi. Sonra da yetim bir torun sahibi olmayı nasip etti. Rabbime elhamdülillah demekten başka bir şey diyemem" diye konuştu.

KAHRAMAN OLARAK ANILACAK
Taşdemir, "Beni anlayacak insanlara, bana 'başınız sağolsun' demeyin, 'Seni tebrik ederiz' deyin diyorum. Ben şu an şehit babasıyım. Şehitler cennettedir. O şehit sayesinde de yetim dedesi oldum. Oğlum şimdi bir şehit olarak kahraman olarak anılacak. Bu milletin gönlünde hayır dualarla anılacak" şeklinde konuştu. Camide perşembe gecesi yatsı namazı kıldırırken cep telefonunun çaldığını söyleyen Taşdemir, "Farzını kıldırırken cep telefonum çaldı. Telefonun sesini kısmayı unutmuşum. Telefon çalınca cemaate karşı ayıp oldu. Namazdan sonra baktım oğlum aramış. Sonra ben geri aradım. 'Babacım seni arayacağım' diye mesaj attı. Sabaha kadar bekledim. Aramadı. Sabah cumamız mübarek olsun diye bir mesaj attım. O mesaja da geri dönmedi. Bir gün önce de bazı rüyalar görmüştüm. Zaten bir gün önceden perşembeden bir ağırlık vardı üzerimde. Yüreğindeki sızı kademe kademe artmaya başladı. Oğluma ulaşamayınca gelinime telefon ettim. Gelinim de cevap vermedi. Aradan biraz zaman geçti, tekrar aradım. Telefonu açtı ve ağlamaklı bir sesle, 'babacım biz hastanedeyiz' dedi. Yüreğimdeki sızı zirve yaptı. Sonra yanındaki kişiye telefonu verdi ve o kişi 'İbrahim amca başınız sağolsun' dedi. Ben de gayri ihtiyarı, 'La ilahe illallah' demişim. Eşim bir anda ne oldu diye bize baktı. Yıkıldık, üzüldük. Selçuk müftümüz büyük bir kardeşlik, abilik yaptı. Kaymakamımız, belediye başkanımız hemen eve geldi. Allah bin kere razı olsun" dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZI CAMİYE DAVET ETTİM
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini telefonla aradığını anlatan İbrahim Taşdemir, "Cumhurbaşkanımız 'Öğrendim, çok üzüldüm' dedi. Ben de 'milletimiz vatan sağolsun Sayın Cumhurbaşkanımız' dedim. Evladımın kahramanca şehit düştüğünü anlattı. Cumhurbaşkanımızın beni araması inanın ki büyük şeref. Kendisini çok seviyorum. 'Sayın Cumhurbaşkanımız aramanız bize şeref verdi. Acımızı hafiflettiniz. Benim camimi şereflendirmenizden de gurur duyarım. Selçuk İsa Bey Camisi'nin imamıyım. Ne olur, benim camime gelin. Vakti hiç önemli değil. 1 gün sonra, 1 yıl sonra, 10 yıl sonra da olabilir. Gelişinizden büyük şeref duyarım' dedim. O da 'inşallah' dedi" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN