Bodrum'da 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü etkinlikleri

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yıl dönümünde, tüm yurtta olduğu gibi Bodrum'da da tören ve etkinliklerle anıldı.

Bodrum'da 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü etkinlikleri

Bodrum'daki 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü k etkinlikleri Bodrum Belediye Meydanı'ndaki törenle başladı. Törene, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Taner Uslu, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Barış Duman İlçe Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Faruk Karaşahin, İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, daire amirleri, gaziler, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören saat 09.05'te 2 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Saygı duruşu esnasında resmi araçlar, ambulanslar ve limanda bağlı bulunan tekneler siren çaldı. Tören sonrası vatandaşlar Atatürk anıtı önünde fotoğraf çektirdi.

10 Kasım Atatürk'ü Anma etkinlikleri kapsamında Herodot Kültür Merkezi(HKM)'nde bir program düzenlendi. Programda duygu dolu anlar yaşandı. Etkinlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 Kasım mesajı okundu.

Herodot Kültür Merkezi'ndeki program Tepecik Demir Topal Ortaokulu'nun hazırladığı gösteriler, Hüseyin Turgut Karabağlı Ortaokulu öğrencileri Ali Nihat Yıldırım'ın "Mustafa Kemal'e Giden Yol" adlı şiiri okuması ve Şule Akalan'ın "Atatürk Ağlıyor" isimli anıyı canlandırması, Simge Şentürk'ün "10 Kasım Türküsü" isimli şiiri okuması, Buket Pay'ın "Bir Tutkudur Mustafa Kemal" isimli şiiri okuması ile devam etti. Program Hüseyin Turgut Karabağlı Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı oratoryoyu sunmaları ile sona erdi. Oratoryo esnasında duygu dolu anlar yaşandı.

BİZE ULAŞIN