İzmir'de Mezat Günleri başlıyor

Farklı organizasyonlara imza atan MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezinde, Mezat Günleri gerçekleştirileceği ifade edilirken, etkinlik takvimi 12 Kasım tarihindeki Sanat Mezatı ile başlayacak. Program kapsamda ilerleyen haftalarda Antika Eşya ve Vintage Giyim mezatları da düzenleneceği ifade edildi.

İzmir'de Mezat Günleri başlıyor

MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi, sanatseverleri ve antikaya merak duyanları bir araya getirecek bir organizasyona imza atıyor. Bu kapsamda, KlorakSanat işbirliğinde Mezat Günleri düzenlenecek. Etkinliklerin ilki 12 Kasım Pazar günü yapılacak Sanat Mezatı ile başlayacak. Etkinlik gelirinin yüzde 2'si sokak hayvanları yararına kullanılmak üzere Hayvanlar İçin Proje Derneğine bağışlanacağı bildirildi.

KlorakSanat Kurucu Üyesi Deniz Ataman, bir yıla yakın süredir Alsancak'ta farklı mekanlarda sanat mezatları düzenlediklerini belirterek, "Gelen davet üzerine her pazar yer almak üzere hazırlıklarımıza başladık. Bir AVM'nin sanata ilgisi bizi çok sevindirdi. 12 Kasım'da Sanat Mezatı ile başlayıp, her pazar dönüşümlü olarak antika ve vintage giyime de yer vererek devam edeceğiz" dedi.

Mezatlarda her zaman açık çağrı ile başvuru aldıklarını belirten KlorakSanat Kurucu Üyesi Nazlı Kulan, "Eser ya da ürün satmak isteyenler kloraksanat@gmail.com adresinden bize ulaşabilir. Alıcı olmak için ise pazar günleri MaviBahçe Çarşı'da olmak yeterli. Tüm sanatseverleri ve mezata ilgi duyanları bekliyoruz" diye konuştu

MaviBahçe AVM Müdürü Vedat Özeren ise sanata ve sanatçıya değer veren bir kuruluş olarak Mezat Günlerine ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Alışveriş merkezinin ulusal ve uluslararası nitelikteki organizasyon ve etkinliklerle yaşayan bir kent haline dönüştüğünü ifade eden Özeren, İzmirliler'e eğlenceli, sanat dolu günler yaşatmaya devam edeceklerini söyledi.

BİZE ULAŞIN