Kiraz ve üzüm hava kargoyla gidecek

Hedef pazarlarını Uzakdoğu ülkeleri olarak belirleyen yaş meyve ve sebze ihracatçıları ürünlerini hava kargo ile indirimli gönderecek

Kiraz ve üzüm hava kargoyla gidecek
Türk yaş meyve sebze ihracatçıları, alım gücü yüksek 500 milyonluk nüfusa sahip Uzakdoğu ülkeleri Çin, Hindistan, Japonya, Güney Kore, Tayvan, Hong Kong, Malezya, Vietnam Endonezya, Tayland, Filipinler, Singapur, Brunei, Vietnam, Laos, Myanmar ve Kamboçya pazarında Turkish Cargo ile payını büyütmek istiyor. "Uzakdoğu ülkelerinde Malezya ve Vietnam dışında Çin, Japonya, Hindistan, Tayvan, Endonezya, Tayland, Filipinler, Singapur, Brunei, Laos, Myanmar ve Kamboçya'yı kapsayan coğrafyada alım gücü yüksek 500 milyonluk nüfus olduğuna dikkat çeken Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Rıza Seyyar, "Hava kargo, ihracatın gelişiminde bize büyük fırsatlar sunuyor. Turkish Cargo ile yaptığımız anlaşma sayesinde, dünyanın dört bir tarafında 39 destinasyona yüzde 75 indirimli taze meyve sebze gönderebiliyoruz" diye konuştu.

İNDİRİMLİ TARİFE
Hava kargo ile birçok ihraç pazarında önemli ihracat artışları yakaladıklarını belirten Seyyar, "Turkish Cargo ile Malezya, Vietnam, Endonezya, Tayland, Filipinler, Singapur, Brunei, Laos, Myanmar ve Kamboçya'yı kapsayan ASEAN bölgesi uçuşlarında indirimli tarife kapsamına alınması için temasa geçeceğiz. Olumlu sonuç alacağımıza inanıyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN