Organ bağışı için gönüllü elçi oldu

Beyin ölümü gerçekleşen annesi ve kardeşinin organlarını bağışlayan Kadir Bayracı, 12 kişinin hayata bağlanmasını sağladı

Organ bağışı için gönüllü elçi oldu
İzmir'de beyin ölümleri gerçekleşen annesinin ve kardeşinin organlarını bağışlayarak 12 kişinin hayata tutunmasını sağlayan 53 yaşındaki Kadir Bayracı, organ bağışının önemini her fırsatta anlatarak gönüllü elçilik yapıyor. Geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı ameliyat olmak üzere 1999'da yattığı hastanede organ nakli bekleyen genç hastaların durumundan çok etkilenen ayakkabı ustası Kadir Bayracı, 2002 yılında beyin ölümü gerçekleşen annesi 60 yaşındaki Fatma Bayracı'nın 7 organını bağışladı. Annesinin ardından 14 yıl sonra kardeşi 41 yaşındaki Bülent Bayracı'yı da kaybeden Kadir Bayrakcı, yüksek tansiyon sebebiyle beyin kanamasına bağlı beyin ölümü gerçekleşen kardeşinin organlarını da yakınlarıyla aldıkları karar üzerine bağışladı.

12 KİŞİYE ŞİFA DAĞITTI
Bayracı'nın annesi ve kardeşinden alınan 12 organ, çeşitli kentlerde organ nakli bekleyen hastalara şifa oldu. Kendisi de vefat etmesi halinde organlarının başka bedenlerde yaşaması için bağışta bulunan Kadir Bayracı, iki yakınını kaybettikten sonra topluma organ bağışının önemini anlatmayı kararlaştırdı. Bayracı, akrabalarından başlayarak gittiği her yerde bu konuda bilgilendirmede bulundu. "İnsanlara organ bağışını anlatıyorum" diyen Bayracı, "Eskiden aile olarak 6 kişiydik, şimdi ise annemin ve kardeşimin organlarının nakledildiği 12 kişiyle birlikte 16 kişi olduk. Bu beni çok mutlu ediyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN