Tek dertleri engel olmak

CHP’yi eleştiren AK Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Tek dertleri, koşmadan, terlemeden, ideolojik söylem üzerinden prim yapmak” dedi

Tek dertleri engel olmak
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İl Başkanı Bülent Delican ve ilçe belediye başkanları basın toplantısı düzenledi. İl binasında gündemi değerlendiren Genel Başkan Yardımcısı Dağ ve Başkan Delican önemli açıklamalarda bulundu. İkili, kentte gerçekleşen yatırımlar hakkında bilgi verirken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve muhalefet tarafından dönem dönem gelen eleştirilere cevap verdi.

45 MİLYARLIK YATIRIM
AK Parti hükümetin 2002 yılından bu yana 45 milyar liralık yatırım gerçekleştirdiğini belirten Dağ, "Ege Serbest Bölgesi AK Parti iktidarları dönemde fiziki olarak çok genişledi. Bergama bölgesinde ESBAŞ'ın ikinci aşaması hayata geçirilecek. Eğitim konusunda 1.74 milyarlık yatırım yaptık" dedi. "Ne yazık ki, hamaset üretmekten başka marifeti olmayan, sahte özgüven sahibi CHP yöneticileri, kendilerini İzmir'in yegâne sahibi olarak görüyor" diyen Dağ, "İzmir'de CHP belediyelerinin en iyi yaptığı şey, yapılan hizmetlerin önünü kesmek ve bu hizmetlere engel olmak. Tek dertleri, koşmadan, terlemeden, yorulmadan, oturdukları yerden hamasetle, kavga ve gürültüyle ideolojik söylem üzerinden prim yapmak" dedi. Öte yandan "Alsancak Stadı'nda belediyeyle farklı bir düşüncemiz yok" diyen Dağ, " Karşıyaka Stadı'na Şehir Plancıları Odası bir itiraz yapmıştı. Şehir Plancıları Odası ile hem bakanlığı hem kulübü kontak halinde tuttuk. Odanın tüm itiraz gerekçeleri karşılanarak plan yeniden askıya çıktı. Tahmin ediyorum stadın etrafında yaşayan insanlarımız itiraz etti" dedi. Sema Pekdaş'ın Alsancak Stadı için yaptığı eleştirilere değinen AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ise, "Alsancak Stadı'nda zeminin altında sıvılaşma olduğu için otopark yapılamıyor. Yönetmelik orada sıvılaşma varsa otopark yapılamaz diyor. Bir belediye başkanı bunu bildiği halde niye bakanlıkla konuşmaz? Niye siyasi pirim elde etmeye çalışır?" dedi.
BİZE ULAŞIN