6’ncı tüp bebek denemesi ar dından gelen mutl uluk

Mustafa ve Ayfer Kocaeli çifti, doğal yöntemlerle bebek sahibi olamayınca, tüp bebek yöntemiyle 6’ncı deneme sonrasında çocuk sahibi oldu

6’ncı tüp bebek denemesi ar dından gelen mutl uluk
Bornova'da yaşayan şoför Mustafa Kocaeli (38) ile mağaza sorumlusu eşi Ayfer Kocaeli (36) 13 yıl önce evlenerek hayatlarını birleştirdi. Çocuk sahibi olmak isteyen Kocaeli çifti, doğal yöntemlerle bebek sahibi olamayınca doktora gitmeye karar verdi. Yapılan kontrollerde herhangi bir sağlık sorununa rastlanmadı. Ancak Kocaeli çifti, geçen süreye rağmen doğal yöntemlerle bebek sahibi olamadı. Bunun üzerine İzmir'de 5 kez tüp bebek ve iki kez de aşılama yöntemini denediler. Birinci tüp bebek denemesinde dış gebelik yaşayan Ayfer Kocaeli, ikinci tüp bebek denemesinde ise biyokimyasal gebelik (sahte gebelik) yaşadı. Ümidini kaybetmeyen Ayfer Kocaeli, üçüncü denemesinde ise iki aylık bebek, anne karnında hayatını kaybetti. Diğer denemelerin de başarısız olması üzerine çift, son çare olarak İstanbul'da özel bir hastaneye gitti. Burada yapılan muayenede Ayfer Kocaeli'nin rahmindeki tüplerden birinin kapalı olduğu ve rahmine sıvı aktığı saptandı. Prof. Dr. Bülent Tıraş tarafından yapılan cerrahi operasyonla giderilen sorunun ardından 6'ncı kez tüp bebek yöntemi denendi.

İSMİNİ ÖMER KOYDULAR
Prof. Dr. Bülent Tıraş'un uyguladığı tedavi ile altıncı denemede hamile kalan Ayfer Kocaeli, Ömer isminde bebeğini 13 yıllık özlemin sonunda 5 ay önce kucağına aldı. Çocuk sahibi olana kadar geçen sürede maddi ve manevi olarak çok yıprandıklarını anlatan Ayfer Kocaeli, bebeğini kucağına aldıktan sonra ise tüm sıkıntıları unuttuklarını söyleyerek, "Zor oldu ama güzel oldu, Ömer'imize kavuştuk. Şimdi kucağımızda. Allah herkese nasip etsin" dedi.
BİZE ULAŞIN