Hain karı koca

Bir gizli tanığın ifadesi ile gözaltına alınan Ayşegül D’nin Gülen’in özel hemşiresi olduğu ortaya çıktı. Zanlının eşinin de 1 ay önce FETÖ’den tutuklandığı öğrenildi

Hain karı koca
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı örgütün Gürcistan ve entelektüel yapılanmasına yönelik çalışma başlattı. Yürütülen soruşturma kapsamında 41 kişi hakkında yakalama kararı verildi. İzmir Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, İzmir merkezli 14 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 18 şüpheliyi gözaltına aldı.

SORUMLU İMAM!
Bir gizli tanık ifadesi doğrultusunda başlatılan soruşturma kapsamında Denizli'de gözaltına alınan Ayşegül D.'nin gıyabi tutuklu FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'in özel hemşiresi olduğu, FETÖ lideri İzmir'de iken sağlık hizmetlerini ve tedavisini gerçekleştirdiği öğrenildi. Emniyetteki işlemleri devam eden Ayşegül D.'nin FETÖ'nün Pensilvanya'daki tepe yönetimi ile irtibatı olduğu belirtildi. Kapatılan Basmane Şifa Hastanesi'nde hemşire olarak görev yapan Ayşegül D.'nin hemşirelerden sorumlu imam da olduğu bildirildi. Ayşegül D.'nin eşi Musa D. ise gizli tanık ifadesi doğrultusunda bir ay önce İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu koordinesinde Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki örgüt mensuplarından sorumlu mahrem imamlara yönelik İzmir merkezli 19 ayrı ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alındı. Yapılan operasyonda Musa D.'nin de aralarında bulunduğu 22 şüpheli yakalandı. Gözaltına alınan mahrem imam Musa D.'nin öğrenci yetiştirdiği ve bu öğrencileri terör örgütünün ihtiyaçları doğrultusunda TSK'nın çeşitli birimlerine yerleştirdiği belirtildi.
BİZE ULAŞIN